Inteligentne kontrakty dla wszystkich

Projekt #MetaHash proponuje platformę do łatwego tworzenia bezpiecznych smart contracts

Jedną z najbardziej atrakcyjnych możliwości oferowanych przez blockchain jest tworzenie inteligentnych kontraktów.

Wiele organizacji, w tym agencje państwowe, grupy komercyjne i stowarzyszenia filantropijne, postrzega je jako możliwość zwiększenia wydajności swojej pracy i zmniejszenia kosztów operacyjnych.

Ekosystem Ethereum pozostaje jak dotąd najpopularniejszą platformą do pisania inteligentnych kontraktów. Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. liczba nowych inteligentnych umów opartych na Ethereum przekroczyła 536 000.

Jednak pisanie smart contracts wymaga znajomości języków programowania, które nie są tak popularne i rozpowszechnione. Naukowcy z London University College, po przeprowadzeniu masowego badania, odkryli, że z miliona inteligentnych kontraktów wdrożonych w sieci Ethereum, 34 200 zawierało luki w zabezpieczeniach. Analiza szczegółowa 3 759 inteligentnych umów wykazała, że ​​89% przypadków doprowadziło do najbardziej niepożądanych konsekwencji, takich jak kradzież funduszy.

Zdecentralizowana platforma #MetaHash open source ma na celu stworzenie ekosystemu umożliwiającego programistom pisanie aplikacji i inteligentnych kontraktów niemal w każdym języku programowania – Java, Python, Go, Rust, C ++ itd. Dowolny programista będzie w stanie stworzyć zdecentralizowaną aplikację, pisząc w języku programowania, który zna. Takie aplikacje #MetaApp będą miały interfejs wysokiej jakości, nie różniący się od zwykłych usług i stron internetowych.

#MetaHash to zdecentralizowana sieć wymiany zasobów cyfrowych i platforma umożliwiająca tworzenie DApps z praktycznie nieograniczoną skalowalnością. Format open source pozwala stworzyć taką platformę, jaka jest potrzebna użytkownikom. Architektura platformy zakłada tworzenie takich zdecentralizowanych aplikacji, które byłyby niezależne od ich twórców po uruchomieniu; byłyby zarządzane przez otwarte głosowanie użytkowników lub właścicieli wewnętrznego tokena narzędziowego platformy #MetaHashCoin (#MHC). Tokeny #MHC można zdobyć w ramach obecnej ICO Round A. Oferta obejmuje 920 milionów tokenów na sprzedaż. Całkowita emisja tokenów jest ograniczona do 9,2 miliarda.

Łańcuch blokowy #MetaHash umożliwia codzienne wykonywanie ponad 5 miliardów transakcji z prędkością przekraczającą 50 000 TPS, przy czym większość tych transakcji jest bezpłatna. Planowana prędkość potwierdzenia transakcji wynosi od 1 do 3 sekund. Taka prędkość była możliwa dzięki zastosowaniu protokołu #TraceChain, bazując na algorytmach matematycznych zarządzanych przez #TraceChain AI.

Sieć #MetaHash jest oparta na multi konsensusie PoS (MultiPoS), a transakcje są potwierdzane nie przez koparki, ale przez portfele i węzły sieci. Szczególną uwagę zwraca się na wsparcie dla decentralizacji sieci: nawet jeśli użytkownik platformy lub grupa użytkowników platformy przejmie kontrolę nad 67% wszystkich tokenów, portfele potwierdzające transakcje nie pozwoliłyby złoczyńcom zakłócić funkcjonowania sieci na przykład przy pomocy ataku 51%.

Platforma #MetaHash umożliwia operacje krzyżowe i bezpośrednie transfery z #TraceChain do innych bloków kodu. Zasoby cyfrowe (tokeny) innych sieci mogą być używane w sieci #MetaHash, w tym Bitcoin, Ethereum i wszystkie tokeny ERC20. Mechanizm jest następujący: zasób jest tworzony w sieci #MetaHash, co odpowiada na przykład 1 BTC, podczas gdy zasób źródłowy jest zamrożony we własnym bloku blokowym. W ten sposób w sieci #MetaHash pojawia się zrekrutowany zasób o wartości 1 BTC.

Platforma byłaby również przydatna dla projektów, które chciałyby przyciągnąć finansowanie przez ICO i metody crowdsale, tokenizacji swoich produktów. Zestaw narzędzi aplikacji #MetaICO umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów i wydawanie tokenów ICO nawet użytkownikom, którzy nie mają wystarczających umiejętności programistycznych.

Rozwój projektu #MetaHash realizowany jest przez zespół złożony z ekspertów IT, specjalistów ds. inwestycji i reklamy z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach: Gleb Nikitin (założyciel AdSniper), Anton Agranovsky (założyciel Agranovsky IT, specjalizującej się w funduszach inwestycyjnych w startupach IT) i innych.

Projekt #MetaHash ma już kilka utworzonych i przetestowanych elementów platformy: system uczenia maszynowego, bibliotekę sieciową synchronizacji sygnałów wewnątrz klastra, zarządzającą ogromnymi przepływami danych między maszynami klastra, rozwiązanie do zdecentralizowanego przetwarzania dużych zbiorów danych . Wersja beta protokołu #TraceChain została już zaprezentowana w sierpniu 2017 r. W pierwszej połowie 2018 r. zespół #MetaHash przeprowadził testowanie obciążenia i uruchomił TestNet, aby ocenić produktywność rdzenia sieci. Testy wykazały, że platforma obsługuje 60 000-80 000 transakcji na sekundę. Do połowy 2018 r. uruchomiono MainNet wraz z podstawowymi elementami platformy (#MetaGate, #MetaApp itd.). Na początku 2019 r. sieć zostanie uruchomiona w zdecentralizowanym systemie na pełną skalę.

W przeciwieństwie do wielu innych projektów krypto, #MetaHash jest podmiotem prawnym, zarejestrowanym w szwajcarskim kantonie Zug, znanym z przyjaznej polityki wobec startupów kryptowalut. Projekt #MetaHash korzysta z usług doradztwa prawnego KMPG, jednego z liderów rynku konsultingowego. Na początku lipca 2018 r. #MetaHash został oficjalnie oceniony przez FINMA (Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego), a #MHC został oficjalnie uznany za token narzędziowy z funkcjami płatniczymi.

UWAGA! To nie jest porada inwestycyjna

Comments (No)

Leave a Reply