Haker włamał się do odpowiednika Ordinals działającego na Ethereum

Protokół Ethscriptions do emitowania cyfrowych przedmiotów na Ethereum, podobny do Ordinals w sieci bitcoin, padł ofiarą ataku hakerskiego.

Według kierownika projektu Toma Lehmana, sam protokół i powiązane aplikacje nie zostały naruszone. Atakującemu udało się jednak wycofać 202 aktywa ze 123 adresów w skarbcu Ethscriptions.

Dokładna kwota skradzionych aktywów nie jest znana, ale zgodnie z rynkiem NFT OpenSea, niektóre Ethscriptions zostały wcześniej sprzedane za 5 ETH (~ 9600 USD w momencie transakcji).

Lehman wziął na siebie winę za włamanie. Według niego, działania atakującego można prześledzić wstecz do stworzonego przez niego inteligentnego kontraktu. Wyjaśnił, że exploit w kodzie pozwolił hakerowi na wyświetlanie przedmiotów, które nie należały do niego.

„Celem rynku było pokazanie innym ludziom, jak tworzyć rynki i pomagać w budowaniu ekosystemu. Niestety, polegliśmy”. Dodał Lehman.

Szef platformy marketplace podkreślił utratę rzadkiego Ethscription #56.

Lehman powiedział, że rynek Ethscriptions zostanie ponownie uruchomiony po wprowadzeniu niezbędnych zmian.

Kierownik projektu, który był współzałożycielem i byłym dyrektorem generalnym internetowej encyklopedii muzycznej Genius, uruchomił protokół 19 lipca. Według niego, uruchomienie zakończyło się sukcesem, a prawie 30 000 Ethscriptions zostało utworzonych w mniej niż 18 godzin, w tym kopia popularnej kolekcji NFT CryptoPunks.

Do końca czerwca wolumen obrotu na platformie przekroczył 1 milion USD. Według Dune Analytics, w tej chwili użytkownicy wybili około 474 000 tokenów.

Przypomnijmy, że w maju deweloperzy Ordinals Market i Bitcoin Miladys zaprezentowali standard BRC-721E, który zapewnia migrację Ethereum-NFT do ERC-721 w protokole opartym na bitcoinie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.