Coraz więcej uczelni oferuje kursy kryptowalutowe

Świat kryptowalut i leżącego u jego podstaw blockchaina może być dla wielu osób dość trudny do zrozumienia. Coraz więcej uniwersytetów widzi więc potrzebę uczenia studentów więcej o kryptowalutach. Niedawno np. publiczny uniwersytet badawczy Texas A&M ogłosił, że będzie prowadził zajęcia na temat Bitcoina (BTC).

Kursy kryptowalutowe

Inwestowanie w kryptowaluty oczywiście niesie ze sobą ryzyko, co tylko wzmacnia potrzebę zagłębienia się w tę nową klasę aktywów. Kursy kryptowalutowe zazwyczaj obejmują istotne obszary, takie jak podstawy technologii blockchain. Edukacja w zakresie kryptowalut pomaga również uczniom zrozumieć ryzyko związane z inwestowaniem, takie jak ekstremalna zmienność i czynniki, które ją powodują – np. zmieny regulacyjne i negatywne nastroje na rynku.

Kursy kryptowalutowe przeznaczone dla początkujących zwykle obejmują takie zagadnienia, jak pozyskiwanie i handel kryptowalutami. Ponadto uczniowie zazwyczaj dowiadują się o wydobywaniu Bitcoinów, przepisach, podatkach i środkach bezpieczeństwa podczas przechowywania walut kryptowalutowych. W ciągu ostatniego roku przekonaliśmy się, jak ważne jest zarządzanie własnymi aktywami kryptowalutowymi.

Bardziej zaawansowane kursy skupiają się również na analizie technicznej i głębszych mechanizmach rynku kryptowalut.

National University of Singapore jest jedną z wielu uczelni wyższych oferujących swoim studentom kursy związane z kryptowalutami. Należy do jednych z najlepszych publicznych uniwersytetów w Singapurze i zajmuje 11 miejsce w rankingu QS World University Rankings 2023. Uniwersytet ma szeroki zakres kursów związanych z kryptowalutami i blockchainem. Jednym z najbardziej unikalnych programów jest kurs Commercial Applications of Blockchain.

Krypto w edukacji

Ludzie, którzy chcą zaangażować się w przemysł kryptowalutowy, coraz częściej rozglądają się za edukacją kryptowalutową, która prawdopodobnie zwiększy spektrum kursów i liczbę instytucji oferujących je. Do 2022 roku liczba osób posiadających kryptowaluty wzrosła o 37,8%, pomimo utrzymującego się rynku niedźwiedzia. Ponieważ coraz więcej osób ma kontakt z cyfrowymi walutami, zapotrzebowanie na edukację na ich temat będzie tylko rosło.

Comments (No)

Leave a Reply