Osmosis Foundation zamienia częśc środków na bitcoiny

Fundacja Osmosis zamieniła ponad 10% swoich aktywów fiducjarnych na bitcoiny.

Zamieniliśmy„ dwucyfrowy ”procent gotówki przechowywanej w skarbcu Fundacji Osmosis na bitcoiny”. Poinformował o tym jeden ze współzałożycieli projektu „sunnya97.osmo”:

Decyzja ta wskazuje na istotną zmianę w strategii Osmosis, wiodącego DEX-a w ekosystemie Cosmos. Wcześniej planowali trzymać rezerwy w rodzimych tokenach OSMO i stablecoinie USDC. Firma nie ujawnia całkowitego wolumenu, a co za tym idzie kwoty konwersji na BTC.

Według CoinMarketCap token OSMO kosztuje obecnie 0,8361 USD, co oznacza spadek o 2,80% w stosunku do wczorajszej ceny.

Cosmos to pierwsza sieć Tendermint przystosowana do pracy w formacie internetowym blockchain. Twórcy budują ekosystem, w którym aplikacje znajdują się na oddzielnych blockchainach, ale jednocześnie aplikacje utrzymują ze sobą nieograniczoną komunikację co wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo sieci

Giełda Osmosis umożliwia użytkownikom przetwarzanie transakcji w oparciu o smart contracts bez interwencji pośrednika. Część protokołu obsługuje inne blockchainy, np. takie jak Ethereum. Inne projekty dostosowują się do sieci za pośrednictwem protokołu Inter-Blockchain Communication (IBC). 

Comments (No)

Leave a Reply