CEO OpenSea, Devin Finzer mówił o sprzedaży platformy

OpenSea na sprzedaż?

Prezes i współzałożyciel największej platformy NFT OpenSea ogłosił, że rozważa sprzedaż firmy.

Głównym powodem jest zmniejszenie udziału w rynku. W szczytowym okresie OpenSea stanowił około 90% całkowitego rynku NFT, ale obecnie miesięczny wolumen obrotu na tym rynku spadł do 171 milionów dolarów, co oznacza spadek o 96% w porównaniu ze styczniem 2022 roku. Devin Finzer w rozmowie z DL News oznajmił, że jest otwarty na wszelkie oferty komercyjne.

Szczerą odpowiedzią jest to, że mamy dość otwarte podejście. Jeśli pojawi się odpowiednia oferta lub partnerstwo, to zdecydowanie powinniśmy o tym pomyśleć” – zapewnił biznesmen.

Chociaż OpenSea nadal ma więcej użytkowników niż odwieczny rywal Blur, według platformy analitycznej Dune dzienny wolumen obrotu na tym ostatnim jest pięciokrotnie większy. David Finzer twierdzi, że nie przejmuje się działalnością Blur i koncentruje się na budowaniu marki, „która zapewni użytkownikom bezpieczeństwo poprzez wykluczenie wszelkich fałszywych lub problematycznych kolekcji”.

Właśnie zauważyliśmy, że Blur idzie na skróty, jeśli chodzi o podejście do ustawodawstwa i regulacji” – podpowiada ostrożnie biznesmen.

W listopadzie ubiegłego roku zarząd OpenSea ogłosił zwolnienie połowy swoich pracowników. Sam rynek NFT przeżywa trudne chwile. Pierwszy tweet założyciela Twittera Jacka Dorseya jako NFT stracił prawie 100% swojej wartości. A koszt NFT kupionego przez piosenkarza Justina Biebera z kolekcji BAYC spadł kilkadziesiąt razy.

Comments (No)

Leave a Reply