Giełda Bybit rozpoczęła współpracę z klubem piłkarskim Borussia Dortmund

Platforma kryptowalutowa Bybit rozpoczęła partnerstwo z klubem z Dortmundu (BVB). Na razie wydaje się, że obie strony koncentrują się na wzajemnym docieraniu do marki i marketingu.

W chwili obecnej szczegóły tego, na czym będzie polegało partnerstwo, poza zasięgiem wspólnych działań w zakresie marki, pozostają nieznane. CEO Bybit, Ben Zhou, zwrócił uwagę na ogromną popularność BVB, daje jej to siódme miejsce pod względem ilość fanów na świecie.

Dzięki partnerstwu Bybit zamierza zwiększyć swój globalny zasięg i markę, ponieważ logo i slogany Bybit będą prezentowane wirtualnie na meczach BVB, ich stronach internetowych i platformach społecznościowych.

Nadchodzący sobotni, mecz z Bayernem Monachium, w którym kluby będą walczyć o pierwsze miejsce w Bundeslidze, będzie pierwszym w którym zostanie użyte logo giełdy. Bayern Monachium, od jesieni 2019 r., ma już własny wkład w produkty oparte na blockchain, po to by zwiększyć zaangażowanie fanów.

Poza tym wiele odnoszących sukcesy międzynarodowych klubów piłkarskich już zapuściło się w przestrzeń kryptowalut, zwykle w ramach ofert tokenów dla fanów lub tokenizowania cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Zhou podsumowując dodał:

„Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli podzielić się wiadomościami o tokenach dla fanów BVB, jednak w tej chwili nie możemy podać żadnych szczegółowych informacji. Możemy tylko wspomnieć, że poprzednia próba BVB i Liquiditeam, ogłoszona w sierpniu, zakończyła się niepowodzeniem i chcemy aby tym razem było inaczej.”

Niezależnie od tego, jaką formę ostatecznie przyjmie partnerstwo między Bybit i BVB, popularność tokenów NFT do tworzenia cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich lub bonusów do gier dla fanów sportu już okazała się konkurencyjna w porównaniu z innymi zastosowaniami technologii blockchain.

Partnerstwa kryptograficzne i sportowe szybko stają się zjawiskiem globalnym, przyciągając kluby od Włoch po Japonię, Federację Rosyjską, Francję, Hiszpanię i Wielką Brytanię.

Zródło: cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.