Litecoin uruchamia platformę DeFi do emisji NFT i kryptowalut

Nowa platforma od Litecoin Foundation jest dostępna na Windows, Linux i MacOS.

Organizacja non-profit Litecoin Foundation – twórca kryptowaluty Litecoin – ogłosiła uruchomienie platformy open source OmniLite. Obsługuje tworzenie NFT, inteligentnych kontraktów i kryptowalut.

Warstwowy protokół OmniLite jest zbudowany na łańcuchu bloków Litecoin. Transakcje z tokenami wydanymi za pomocą OmniLite są zapisywane w blockchainie Litecoin.

Twórcy twierdzą, że OmniLite ułatwi tworzenie stablecoinów w oparciu o Litecoin. Ponadto twórcy uważają, że ich projekt okazał się jednym z najbardziej „stabilnych” na rynku kryptowalut, a prowizja w sieci jest jedną z najniższych. W ciągu ostatniego dnia wyniosła ona 0,025 USD, dla porównania prowizja w sieci bitcoin wynosi około 2,5 USD, o Ethereum nie będziemy wspominać :D.

OmniLite obsługuje obecnie tryb portfela (Litecoin Omni) i jest dostępny na trzech platformach: Windows, Linux i MacOS.

Rozwiązania NFT konsekwentnie wprowadzają najwięksi gracze rynkowi. Giełda kryptowalut FTX ogłosiła niedawno uruchomienie platformy NFT dla Ethereum i Solana. Powstał również portal społecznościowy dla inwestorów NFT. A giełda kryptowalut OKEx uruchamia ekosystem kryptograficzny z rynkiem NFT.

Comments (No)

Leave a Reply