Giełda Bitfinex zwróciła część środków skradzionych podczas włamania w 2016 roku

Bitfinex oddaje kryptowaluty skradzione podczas hacku w 2016

Giełda kryptowalut Bitfinex poinformowała, że ​​była w stanie odzyskać 312 219 USD i 6 917 BCH skradzionych z witryny podczas włamania w sierpniu 2016 r.

Fundusze otrzymano z amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Według komunikatu prasowego, konfiskaty dokonała amerykańska Służba Graniczna i Celna. Rząd nadal ściga osoby zaangażowane w włamanie do Bitfinex, podczas którego skradziono około 120 900 BTC.

W tamtym czasie skradzione monety wyceniono na 72 miliony dolarów, a teraz ich wartość wynosi 3,6 miliarda dolarów.

Zarząd Bitfinex powiedział, że współpracuje z organami ścigania i agencjami śledczymi w celu dalszego odzyskania aktywów. Zgodnie z zobowiązaniami umownymi Bitfinex wobec klientów, otrzymane środki zostaną wykorzystane do wykupienia „Tokenów prawa do odzyskiwania” (RRT) wydanych przez Bitfinex po włamaniu.

Przy 30 milionach RRT, które są obecnie w obiegu, zwrócona kwota nie wystarczy na wykupienie wszystkich tokenów RRT. W związku z tym wszyscy posiadacze RRT muszą otrzymać proporcjonalne umorzenie po cenie 1 USD na podstawie liczby tych tokenów, po czym do 80% wszelkich pozostałych zwróconych aktywów zostanie wypłaconych posiadaczom tokenów UNUS SED LEO.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pomyślnie ukończyć kolejny kamień milowy w odzyskiwaniu aktywów kryptograficznych skradzionych z Bitfinex w 2016 roku. Ta konfiskata dowodzi, że funkcjonariusze organów ścigania dokładnie śledzą wszystkie dochody z przestępstwa popełnionego na Bitfinex prawie siedem lat temu. Wykorzystujemy każdą okazję, aby odzyskać jak najwięcej skradzionych bitcoinów i przekazać je posiadaczom tokenów RRT” – powiedział CTO Bitfinex, Paolo Ardoino.

Comments (No)

Leave a Reply