Fundstrat: Bitcoin może wzrosnąć do 180 000 USD w mniej niż rok

Cena pierwszej na świecie kryptowaluty może wzrosnąć do 180000 dolarów za monetę do kwietnia 2024 roku. Stwierdzili to analitycy Fundstrat w nowym raporcie.

Analitycy uważają, że cena BTC może wzrosnąć o 521% przed planowanym halvingiem w kwietniu 2024 roku. Pojawienie się spotowego bitcoinowego funduszu ETF może znacznie zwiększyć dzienny popyt na bitcoiny.

„Spodziewamy się, że bitcoinowy ETF przyciągnie nowych inwestorów i stworzy zwiększony popyt na BTC.”

Analitycy firmy uważają, że bitcoinowe fundusze ETF typu spot mogą ostatecznie przyćmić rynek metali szlachetnych, którego wartość to prawie 230 miliardów dolarów. W przyszłości łączne aktywa bitcoinowych funduszy ETF typu spot mogą osiągnąć 300 miliardów dolarów, uważa Fundstrat.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oficjalnie zaakceptowała kilka wniosków od firm ubiegających się o rejestrację bitcoin spot EFT. Pierwszym z nich był wniosek od faworyta wyścigu Blackrock, a drugim od Valkyrie. Później regulator zaakceptował wnioski od Bitwise, VanEck, WisdomTree, Fidelity i Invesco.

Potwierdzenie pojawiło się już w Rejestrze Federalnym. Niedawno broker Bernstein opublikował raport, w którym stwierdził, że prawdopodobieństwo zatwierdzenia przez regulatora spotowego ETF-u bitcoinowego jest dość wysokie. Jednak według brokerów SEC może również odmówić, powołując się na niewiarygodność produktu.

Comments (No)

Leave a Reply