Foxconn wyprodukuje smartfon oparty na Blockchain

Szwajcarsko-izraelska firma technologiczna Sirin Labs zapowiedziała, że ​​FIH Mobile Ltd, oddział największego na świecie producenta elektroniki i komponentów komputerowych Foxconn (który również produkuje podzespoły dla Apple), wyprodukuje smartfon „Finney”. Smartfon ma być przeznaczony do bezpiecznego przechowywania i korzystania z kryptowalut.

Finney, pierwszy na świecie smartfon oparty na systemie Android, wykorzystujący technologię blockchain, ma między innymi zawierać cold storage, w pełni szyfrowaną komunikację, udostępnianie zasobów peer-to-peer. Sami twórcy pracują nad zintegrowaniem wszystkich dostępnych tokenów.

Firma pozyskała w grudniu 157,8 milionów dolarów w ramach ICO, aby wesprzeć rozwój projektu.

Sirin planuje sprzedać urządzenie za pośrednictwem ośmiu sklepów zlokalizowanych w Wietnamie i Turcji, a jak dotąd zgodnie z raportem Bloomberga, do tej pory złożono ponad 25 000 zamówień w preorderze.

Spółka z siedzibą w Szwajcarii jeszcze w tym roku zamierza wysłać od 100 000 do kilku milionów sztuk smartfonów. W dalszej kolejności planuje sprzedaż licencji swojej technologii.  Duża popularność jest również związana z ceną, która wynosi 999$, co jak na możliwości telefonu nie jest ogromną kwotą.

Konkurencja nie spoczywa na laurach. Sirin ma nadzieję na wypuszczenie swojego smartfonu przed innymi firmami takimi jak np. Zippie, która również pozyskała środki w ICO i tworzy platformę opartą na blockchain dostępną na smartfony. BitVault natomiast wysłał swoje telefony do oceny w zastosowaniach wojskowych w Azji i rozważa możliwość wysyłki swojego produktu bezpośrednio do klientów, powiedział Hein Marais, dyrektor generalny producenta Embedded Downloads.

Nie wiadomo, czy Sirin ma szansę zmienić ten produkt w hit. Niektóre z wcześniejszych przedsięwzięć pana Hogega nie zaszły daleko. Co więcej, większość ludzi nie używa jeszcze kryptowaluty ani technologii blockchain. Według Finder.com zaledwie 8 procent Amerykanów zainwestowało w waluty cyfrowe.

Moshe Hogeg jest jednak tym niezrażony.

Chcę zrobić coś, co jest lepsze niż obecne doświadczenie użytkownika”. „W końcu, gdy patrzysz na chiński mur, zaczęło się od jednego mężczyzny, który wziął jedną małą cegłę i umieścił ją na swoim miejscu, a potem kolejną i kolejną. Możemy to zrobić krok po kroku„.

Comments (No)

Leave a Reply