Delisting Bitcoin SV, White Paper Bitcoin na stronach rządowych

W zeszłym tygodniu australijski przedsiębiorca Craig Wright, który twierdzi, że stworzył Bitcoin, zgłosił roszczenia wobec szeregu witryn internetowych, które opublikowały białą księgę kryptowaluty.

Pomimo absurdalności roszczeń, Wright zagroził procesami sądowymi wszystkim, kto będzie nadal publikować dokument bez jego zgody, ale spotkał się z reakcją.

Od czasu powiadomienia o oświadczeniach Wrighta, white paper Bitcoin został opublikowany na stronach internetowych działu kryptowalut firmy płatniczej Square, który finansuje rozwój Bitcoin przez Chaincode Labs, fundusz kryptograficzny Paradigm, organizację praw człowieka Coin Center, dział Facebooka zajmujący się rozwojem portfela kryptowalut Novi, firma krypto-finansowa NYDIG oraz usługa powiernicza Casa.

Dokument został również przesłany do sieci w celu stałego i nieocenzurowanego przechowywania przy użyciu Arweave, InterPlanetary File System (IFPS) i Ethereum Name Service (ENS).

Co więcej, teraz white paper BTC można znaleźć nawet na stronach internetowych Estonii i Kolumbii. Podzielił się nim również członek Izby Reprezentantów USA Patrick McHenry.

Tymczasem wspierany przez Wrighta Bitcoin SV przeżywa ciężkie czasy. W ciągu ostatniego tygodnia kurs BSV spadł o 20%, co czyni go jednym z najbardziej nieudanych aktywów na 100 największych rynkach kryptowalut w tym segmencie. Bitcoin SV rósł pod koniec ubiegłego roku i na początku tego roku. W tym samym czasie w sieci krążyły pogłoski, że giełda Binance planuje ponowne dodanie aktywa do swojej platformy, które jednak nie zostały potwierdzone.

Artykuły które warto przeczytać: Jak sprzedać bitcoiny

Binance wycofał BSV w kwietniu 2019 roku, kiedy Wright próbował pozwać kilku członków społeczności kryptowalut za krytykowanie go. Ostatnie wydarzenia wywołały tę samą reakcję co najmniej jednej platformy handlowej, która wcześniej obsługiwała BSV. Lokalna australijska niezależna giełda papierów wartościowych wydała odpowiednie oświadczenie.

„W świetle ostatnich wydarzeń i reakcji społeczności, itcoin SV (BSV) i powiązane pary handlowe zostaną usunięte. Handel zostanie zatrzymany 28 marca”- napisała.

źródło: https://finbold.com/australias-biggest-crypto-exchange-delists-bitcoin-sv-bsv/

Comments (No)

Leave a Reply