Skradzione z Binance BTC trafiają do siedmiu różnych adresów

Jak informowaliśmy w ostatnich dniach, 7 maja br giełda Binance została okradziona z ponad 7000 BTC, co w przeliczeniu daje około 40 mln dolarów (w dniu ataku). Cała skradziona kwota jest obecnie przenoszona przez hakera na różne adresy. Na chwilę obecną kont jest siedem.

Konsolidując zgromadzony łup

Haker (bądź grupa hakerów) wyprowadził z konta Binance w jednej transakcji ponad 7074 BTC, rozprowadzając je na 44 adresy.

Obecnie cała skradziona kwota konsolidowana jest na siedmiu różnych adresach. Każdy z nich 'obdzielony’ został równą kwotą wynoszącą 1060,6 BTC. Jeden tylko z nich zawiera nieco mniej, bo 707,1 BTC. Adresy tych kont znajdują się poniżej.

CEO i założyciel Binance, Changpeng Zhao, zwrócił się ku społeczności i otwarcie mówił o incydencie, którego doświadczyła giełda. Mówił o możliwych rozwiązaniach i oświadczył, że giełda skorzysta z Funduszy SAFU, by pokryć utracone środki i by żaden użytkownik nie odczuł kradzieży na własnej skórze.

Raport The Block ujawnia, że wszystkie dotychczasowe kradzieże giełd krypto opiewają obecnie na kwotę ponad 1,35 mln $. Co więcej, ponad połowa (aż 59%) zostało skradzionych tylko w ubiegłym roku. BitGrail i Coinchceck doświadczyły jak dotąd dwóch z trzech największych kradzieży na rynku krypto.

Choć liczba zhakowanych giełd się nie zmienia, liczba skradzionych z nich środków rośnie rok za rokiem. Poprzedni rok był pod tym względem zdecydowanie najgorszym rokiem na rynku.

Choć wielu entuzjastów krypto zgłosiło chęć pomocy dla Binance,
Changpeng Zhao z pewnością nie będzie dobrze wspominał okresu majowego 2019 roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.