Sieć Ethereum obciążona rynkiem DeFi

Rosnąca popularność zdecentralizowanych aplikacji finansowych ma negatywny wpływ na inne transakcje w sieci Ethereum. Szczegóły tego trendu zostały przedstawione w raporcie przez analityczny startup Covalent.

Ganesh Swami, współzałożyciel firmy, skoncentrował się na zwiększeniu udziału transakcji aplikacji DeFi. Zajmują one coraz większe miejsce w porównaniu do transakcji na etherze i tokenach ERC-20. Tak więc w lutym koszt zablokowanych funduszy na inteligentne kontrakty takich aplikacji przekroczył 1 miliard USD.

Korzystając z danych dotyczących opłat za gas, Covalent opracował mapę podziału udziału każdego rodzaju transakcji w przestrzeni w blokach od 2016 r.

Źródło: Covalent

W idealnym, skalowalnym świecie wszystkie rodzaje transakcji mają miejsce na rozwój. Ale dzisiaj w Ethereum, aby jeden rodzaj transakcji mógł się rozwijać, musi on kanibalizować inne ”. Npisał Swami.

Poniższa dynamika pokazuje, że na początku 2016 r. transfery tokenów ERC-20 i smart contractów stanowiło około połowy bloku.

Źródło: Covalent

W miarę rozszerzania przestrzeni DeFi, wraz z rozwojem platform kryptograficznych, takich jak np. Maker i Synthentix, złożone transakcje zaczęły wchłaniać przestrzeń transakcji ERC 20 i ETH w blokach.

Obecnie złożone transakcje zajmują już od 30% do 35% całkowitego wolumenu bloków.

Swami powiedział, że własne transakcje ETH spadły z ponad 99% na koniec 2015 r. do około 75% -80%. Według jego obliczeń transfery tokenów ERC-20 po czasach świetności ICO stanowią mniej niż 5% całkowitej aktywności łańcucha bloków Ethereum.

https://thedefiant.substack.com/p/if-anyone-were-to-question-the-utility-041

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.