Fox TV: Znana jest data powiadomienia emitentów o uruchomieniu funduszu ETF Bitcoin

Według Fox TV już jutro SEC może poinformować emitentów o dacie uruchomienia Spot Bitcoin ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może zacząć powiadamiać emitentów o zatwierdzeniu funduszu ETF Bitcoin już w najbliższy piątek. Poinformowała o tym amerykańska telewizja FOX, powołując się na swoje źródła.

FOX dowiedział się, że prawnicy SEC z Działu Handlu i Rynków spotkali się w środę 3 stycznia z przedstawicielami największych giełd – New York Stock Exchange (NYSE), Nasdaq i Chicago Board Options Exchange (CBOE). Wszystkie te strony zadeklarowały już gotowość do handlu akcjami Bitcoin ETF.

Na takich spotkaniach przedstawiciele amerykańskiej agencji regulacyjnej omawiają dokumenty składane przez giełdy w imieniu emitentów oczekujących na zatwierdzenie przez SEC. Jeśli zostanie zatwierdzona, handel rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, według osób zaznajomionych z sytuacją.

Część analityków i sami emitenci są przekonani, że decyzja SEC w sprawie zatwierdzenia wniosków o fundusze ETF zostanie podjęta przed 10 stycznia. Analityk Matrixport Markus Thielen przedstawił ponurą prognozę dotyczącą prawdopodobnego odrzucenia wniosków Komisji o uruchomienie handlu spotowymi ETF-ami Bitcoin.

Ekspert zapewnia, że ​​decyzja SEC, w kontekście problemów z przestrzeganiem wymogów prawnych przez uczestników amerykańskiego rynku kryptowalut, będzie politycznie stronnicza i doprowadzi do odrzucenia wszystkich wcześniej ogłoszonych wniosków.

To prawda, Markus Thillen złożył oświadczenie w dniu, w którym sama firma Matrixport opublikowała pozytywne prognozy, mówiąc, że cena Bitcoina z pewnością wzrośnie na tle pojawienia się pierwszych ETF-ów.

Comments (No)

Leave a Reply