Wszystkie adresy IP osób stakujących ETH są śledzone

Justin Drake: „Wszystkie adresy IP osób stakujących ETH są śledzone”

Badacz z Fundacji Ethereum odkrył, że śledzone są adresy IP użytkowników ETH. Zakłada, że ​​to tylko część śledzonych wrażliwych metadanych.

W podcaście Bankless, badacz Ethereum Foundation (EF), Justin Drake, powiedział, że według niego wszystkie adresy IP ether-stakerów (ETH) można śledzić i skorelować z danymi właścicieli aktywów kryptograficznych.

Drake nie ujawnił swojego źródła informacji, powołując się na wewnętrzne dane EF. Ponadto badacz przekonuje, że zbieranie danych adresowych IP to tylko wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości jest to tylko część większego zbioru metadanych właściciela Ether, który obejmuje adresy wpłat, adresy wypłat, odbiorców prowizji i inne.

Drake zasugerował, że dane o najbardziej aktywnych i zaangażowanych członkach społeczności Ethereum są zbierane i analizowane w ten sposób. Celowe niewłaściwe wykorzystanie wrażliwych danych może stanowić poważne zagrożenie dla Ethereum, takie jak narażenie sieci na ataki Sybil.

Przede wszystkim wpływ ataku Sybil może mieć na celu uzyskanie nienależnego wpływu na decyzje sieciowe. W zależności od celu wystarczy, aby atakujący utworzył lub kontrolował szereg aliasów, które pozwolą mu uzyskać nieproporcjonalną kontrolę nad rozwiązaniami sieciowymi.

Inną negatywną konsekwencją może być sytuacja, w której oprócz zbierania informacji ktoś celowo cenzuruje sieć i odmawia dostępu określonym użytkownikom lub odrzuca transakcje. Wiadomość Drake’a podekscytowała słuchaczy podcastów. Komentując jego występ na Twitterze, niektórzy użytkownicy nazwali transmisję „prawdziwą monetą inwigilacji”.

Comments (No)

Leave a Reply