Kraken dodaje staking Cardano

Nowe ATH Cardano (ADA)

Cena Cardano osiąga rekordowy wynik po wiadomościach o wprowadzeniu kryptowaluty na rynek Kraken

Według CoinGecko, kryptowaluta Cardano odnowiła swoje ATH na poziomie 1,7$.

Teraz ADA zajmuje siódme miejsce w rankingu pod względem kapitalizacji.

Tak szybki wzrost mógł był spowodowany postem giełdy kryptowalut Kraken, która otworzyła dostęp do stakowania Cardano. Według giełdy inwestorzy mogą na tym zarobić od 4% do 6%. Płatności będą dokonywane co tydzień i nadal są dostępne dla kont na każdym poziomie. Kraken obsługuje obecnie stakowanie siedmiu kryptowalut, w tym Kusama, Polkadot, Tezos.

Blockchain Cardano działa w oparciu o algorytm konsensusu Proof of Stake. Staking umożliwia zarabianie pieniędzy na przechowywaniu tokenów, a tym samym zapewnia funkcjonalność łańcucha blokowego. Możliwość stakowania kryptowalut jest dostępna tylko dla użytkowników blockchainów opartych o PoS – Tron, Cosmos, Ethereum zaczęli się na nią przestawiać dopiero niedawno.


Rząd Etiopii zwrócił się do dewelopera Cardano, firmy IOHK, w sprawie stworzenia oprogramowania do implementacji blockchain na poziomie państwowym. Zgodnie z umową IOHK ma za zadanie stworzyć krajowy system identyfikacji szkół w Etiopii w oparciu o rozproszony rejestr. Komentując partnerstwo, minister edukacji Getahan Mekuria powiedział, że projekt uczyniłby system edukacji w kraju „bardziej dynamicznym”.

Pierwsza część bazy danych jest już gotowa – to system identyfikacji zwany PRISM. Dostęp do niego będzie miało 5 milionów etiopskich uczniów i 750 000 nauczycieli. Według dyrektora IOHK Africa, Johna O’Connora, rozwijanie usług cyfrowych w Etiopii nie jest łatwe, „ale jeśli możemy to zrobić tutaj, to może działać wszędzie”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.