Fed utrzymał główną stopę procentową. Cena Bitcoina pozostała prawie niezmieniona

31 stycznia System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (FRS) utrzymał podstawowy zakres stóp procentowych na poziomie 5,25–5,5% rocznie.

Decyzja była zgodna z oczekiwaniami rynku. Według Fed inflacja spadła w ciągu ostatniego roku, ale pozostaje wysoka. Resort odnotował także niską stopę bezrobocia. W dłuższej perspektywie Fed dąży do osiągnięcia inflacji na poziomie 2% i maksymalnego zatrudnienia.

11 stycznia Federalne Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych opublikowało raport na temat cen konsumpcyjnych. Wartość indeksu okazała się wyższa od oczekiwań rynkowych – w ujęciu rocznym wzrost przyspieszył do 3,4%, w ujęciu miesięcznym wzrósł o 0,3%.

W momencie pisania tego tekstu rynek kryptowalut prawie nie zareagował na tę wiadomość. Według CoinGecko notowania największych aktywów cyfrowych według kapitalizacji nie wykazały znaczącej dynamiki.

Cena pierwszej kryptowaluty spadła poniżej 43 500 dolarów, a w momencie pisania tego tekstu całkowita kapitalizacja rynkowa utrzymywała się na poziomie powyżej 1,7 biliona dolarów.

W grudniu 2023 r. Fed utrzymał główną stopę procentową na poziomie 5,25–5,5% rocznie.

Comments (No)

Leave a Reply