FBI przeszukało dom Jessiego Powella

W marcu 2023 r. FBI przeszukało dom byłego szefa giełdy kryptowalut Kraken, Jessa Powella, w ramach śledztwa dotyczącego zarzutów włamania do założonej przez niego organizacji non-profit. Informację tę podał The New York Times.

Według źródeł federalni wnieśli sprawę przeciwko przedsiębiorcy jesienią 2022 roku. Przedstawiciele centrum sztuki Verge powiedzieli, że Powell włamał się do komputerów firmy, utrudniając dostęp do e-maili i innej komunikacji.

FBI zajęło urządzenia elektroniczne podczas przeszukania domu byłego dyrektora generalnego platformy handlowej. Organy ścigania nie postawiły jednak jeszcze żadnych zarzutów.

Brandon Fox, prawnik Jenner & Block, potwierdził, że Powell jest objęty dochodzeniem. Powiedział, że dochodzenie „nie jest w żaden sposób związane z jego pracą w branży kryptowalut”.

Uważa on również, że współzałożyciel giełdy „nie zrobił nic złego”, a Verge „dostarczył jednostronny i niekompletny raport”.

Powell pozwał centrum sztuki w czerwcu, twierdząc, że ma prawo do pełnego dostępu do kont organizacji, ponieważ jest członkiem jej zarządu.

Biznesmen był współzałożycielem Verge w 2007 roku, ale firma usunęła go z zarządu w 2022 roku za naruszenie „wytycznych”.

Przypomnijmy, że Jess Powell ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego giełdy jesienią ubiegłego roku. Wyjaśnił, że jego odejście było motywowane chęcią poświęcenia większej ilości czasu na pracę nad produktami i „ochronę interesów branży”.

Wcześniej amerykański Sąd Okręgowy dla Północnego Dystryktu Kalifornii nakazał Kraken dostarczenie amerykańskiemu Internal Revenue Service informacji o klientach.

Comments (No)

Leave a Reply