Emitenci Bitcoin ETF przesyłają zaktualizowane dokumenty do SEC

Zaktualizowane dokumenty w sprawie Spot Bitcoin ETF wpłynęły do SEC

BlackRock, VanEck, Valkyrie, Fidelity, WisdomTree, Bitwise, Franklin Templeton, Invesco i Galaxy dokonały ostatecznych poprawek w swoich zgłoszeniach dotyczących funduszy Spot Bitcoin ETF złożonych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Analityk giełdowy Bloomberg, Eric Balchunas, zauważył, że BlackRock wskazał Jane Street i JPMorgan jako autoryzowanych uczestników (AP) swojego instrumentu. Na początku grudnia dyrektor generalny tej ostatniej, Jamie Dimon, wezwał władze USA do wprowadzenia zakazu kryptowalut.

Balchunas zauważył, że na obecnym etapie emitenci nie mają obowiązku wskazywania uprawnionych uczestników, więc ten krok ze strony BlackRock pokazuje, że spółka chce być jedną z pierwszych.

To kolejne potwierdzenie, że żyjemy w symulacji klauna, w której Jamie „kryptowaluty powinny zostać zakazane”. Firma Dimona będzie wiodącym AP w najnowocześniejszym kryptowalutowym ETF-ie” – napisał prawnik Scott Johnsson.

Według Balchunas emitenci już rozpoczynają wojnę cenową: Invesco Galaxy zrezygnowało z opłat przez pierwsze sześć miesięcy, Fidelity ustaliło niską prowizję na poziomie 0,39%.

Comments (No)

Leave a Reply