Elon Musk znowu o Bitcoinie na twitterze

Prezes Tesli, Elon Musk, postanowił wesprzeć inwestorów w dniu załamania rynku kryptowalut. Nie jest tajemnicą, że znakomita wiekszość inwestoróœ rynku krypto winą za spadki obwinia właśnie Muska.

Na Twitterze Elon zamieścił wiadomość przypominającą, że Tesla nadal utrzymuje swoją pozycję w Bitcoinie.

 

Tesla ma diamentowe dłonie” – napisał, używając emotikonów. Termin ten jest często używany przez traderów na Reddit do opisania kogoś, kto mocno trzyma aktywa pomimo spadku wartości.

Po wiadomości Muska cena bitcoina wzrosła o 1000 $ w 4 minuty, a następnie spadła o 1000.

Komentujący tweety Muska nie byli zadowoleni z po tym, jak w zeszłym tygodniu skrytykował bitcoina za wysokie zużycie energii i tym samym przyspieszył spadek rynku. Niektórzy uważają,  że po prostu trolluje.

„Przez ciebie straciłem wszystkie oszczędności, Elon” – pisze jeden z nich. „Straciłem wszystko, ponieważ kazałeś nam zainwestować w Dogecoin. Wkrótce wyląduję na ulicy”- dodaje inny.

Ponadto niektórzy żartobliwie tłumaczą wiadomość Muska jako „Tesla ma czyste ręce”, co sugeruje, że firma już po cichu zlikwidowała swoją pozycję w kryptowalutach. Według innej wersji sama Tesla lub Musk mogliby kupić bitcoiny na ogromnych spadkach  i są teraz zainteresowani wzrostem ceny.

Podobną wiadomość, że Tesla nie sprzedaje bitcoinów, opublikował w poniedziałek Musk, wywołując krótkoterminowy wzrost kursu, który następnie przerodził się w dalsze załamanie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.