Polkadot i Chainlik tworzą sojusz Defi

Polkadot, największy konkurent Ethereum podejmuje kroki w celu rozszerzenia swojego ekosystemu, ogłaszając zdecentralizowany sojusz finansowy (DeFi) wraz z nowym programem wsparcia dla walidatorów.

Sojusz ma na celu zapewnienie społeczności platformę do dyskusji na temat wykorzystania sieci Polkadot i stosowanej przez nią technologii Substrate dla DeFi.

Sieć Oracle Chainlink jest jednym z członków założycieli sojuszu. Globalny szef firmy ds. Rozwoju biznesu, Dan Kochis, powiedział:

„Chainlink jest zadowolony, mogąc pomóc ukierunkować rozwój rosnącego ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji finansowych firmy Polkadot. Promując najlepsze praktyki programistów dotyczące protokołów DeFi, ekosystem Polkadot może stać się silniejszy niż kiedykolwiek.”

Inni członkowie-założyciele to dostawca technologii drugiej warstwy, Plasm Network, zdecentralizowany rynek ubezpieczeń Tidal Finance oraz Polkaswap.

Sojusz obecnie przyjmuje aplikacje od programistów tworzących na Polkadot Network lub Substrate.

Polkadot właśnie ogłosił również, że w tym miesiącu uruchomi program „tysiąc walidatorów”, który będzie oferował wsparcie i zachęty dla osób pragnących uruchomić węzeł Polkadot w celu zwiększenia liczby jego walidatorów o 1000.

Program opiera się na tym samym programie, który został uruchomiony w lutym w siostrzanej sieci Polkadot i na parachain’ie Kusama. Podczas gdy liczba węzłów Kusamy zbliżała się do 180 w lutym, sieć ma teraz 700 aktywnych walidatorów, a kolejne 393 czekają.

Pomimo, że dwie-trzecie podaży Polkadot jest stake’owana, sieć składa się obecnie z zaledwie 249 walidatorów – co wskazuje, że wielu interesariuszy decyduje się na korzystanie z usług zewnętrznych dostawców.

zródło:cointelegraph


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.