Elon Musk pompuje DOGE o 9%

Musk znowu pompuje Dogecoin

24 lipca memowa kryptowaluta Dogecoin (DOGE) skoczyła o 9% do 0,083 USD po tym, jak właściciel Twittera, Elon Musk, umieścił symbol „Д w swoim opisie profilu.

W tej chwili aktywa skorygowały się do 0,08 USD. Według CoinGecko, moneta awansowała na ósme miejsce pod względem kapitalizacji, wyprzedzając Cardano. Wskaźnik osiągnął 1,63 miliarda dolarów.

Obok symbolu DOGE miliarder zamieścił nowe logo sieci społecznościowej – „𝕏”. Musk wcześniej porzucił kultowego niebieskiego ptaka w ramach szeroko zakrojonego rebrandingu. Proponowane przez niego kroki rozpoczną transformację Twittera w ogromny ekosystem podobny do WeChat.

Musk przesłał również ponownie animację wideo nowego logo od użytkownika pod pseudonimem DogeDesigner.

Właściciel Tesli i SpaceX od dłuższego czasu promuje mem tokena. W kwietniu 2022 roku zaproponował obniżenie kosztów abonamentu Twitter Blue i umożliwienie użytkownikom płacenia za usługę premium w DOGE .

W lutym 2023 r. cena mem-kryptowaluty zareagowała wzrostem na serię tweetów autorstwa Muska. Przedsiębiorca przedstawił swojego psa o imieniu Floki jako CEO Twittera i nowego członka zarządu firmy.

3 kwietnia kurs DOGE podskoczył w tej chwili o 25% , przekraczając poziom 0,1 USD. Stało się to na tle zmiany logo portalu społecznościowego na psa Shiba Inu, który jest maskotką monety.

Comments (No)

Leave a Reply