Litecoin uruchomił testnet z rozwiązaniem MimbleWimble

David Burkett, główny programista projektu implementującego protokół Mimblewimble (MV), ogłosił rozpoczęcie integracji swojego kodu z stworzoną do tego siecią testową Litecoin.

Burkett ogłosił utworzenie modelu eksperymentalnego i że jest gotowy do kompleksowych testów systemu.

Stworzyłem funkcjonalny testnet, który tworzy prawidłowe nagłówki, bloki i transakcje” – napisał programista.

W marcu Burkett, który jest także twórcą kryptowaluty Grin, prognozował, że technologia MW będzie działać na sieci testowej Litecoin do końca lata.

Deweloper zaczął także integrować protokół z bazą kodu źródłowego Litecoin, skupiając się początkowo na logice ConnectBlock. Ten fragment kodu sprawdza bloki przed dodaniem ich do łańcucha. W maju będzie kontynuował pracę nad integracją kodu i przeprowadzał nowe testy.

MimbleWimble to protokół ze zwiększoną skalowalnością i zwiększoną prywatnością. W dniu 19 lipca 2016 r. opublikowano białą księgę projektu autorstwa osoby lub grupy osób pod pseudonimem „Tom Elvis Jedusor”.

MW korzysta z technologii poufnych transakcji , która całkowicie eliminuje dane wejściowe i wyjściowe dzięki implementacji wielu podpisów. MimbleWimble wykorzystuje również technologię CoinJoin, która ukrywa wejścia i wyjścia nadawców i odbiorców oraz łączy wiele transakcji w jedną.

źródło: https://litecointalk.io/t/mimblewimble-progress-update-thread/26678/24