Dzienna liczba transakcji Dogecoin przekracza 2 miliony

W dniu 27 maja liczba transakcji dziennie w blockchainie meme coina Dogecoin (DOGE) ustanowiła nowy rekord na poziomie 2,08 miliona, według BitInfoCharts.

Dla porównania, sieć bitcoin miała odpowiednią liczbę 471 488 transakcji, podczas gdy Ethereum 982 620.

Wielu ekspertów przypisuje aktywność użytkowników meme coina rosnącej popularności standardu tokenów DRC-20, który umożliwia tworzenie nowych aktywów cyfrowych na szczycie łańcucha bloków.

Jeszcze 13 maja Dogecoin prześcignął Bitcoina i Litecoina pod względem dziennej liczby transakcji.

Elon Musk i DOGE

Wieloletni zwolennik meme coina, Elon Musk, niedawno ponownie nazwał ją najlepszą wśród aktywów cyfrowych. Miliarder zaapelował jednak, by nie stawiać „zbyt wiele” na Dogecoina.

Felietonista Forbes P Rizzo zwrócił uwagę, że odkąd Musk po raz pierwszy poparł kryptowalutę około dwa lata temu, jej cena w stosunku do ceny BTC spadła o 75%.

Rekordowa aktywność nie miała zauważalnego wpływu na kurs wymiany DOGE, a moneta spadła o 0,9% (CoinGecko) w ciągu tygodnia. Kapitalizacja rynkowa wzrosła w tym czasie o 2,1%, a bitcoin zyskał 4%.

Niektórzy analitycy zauważyli, że ostatni najbardziej znaczący wzrost cen kryptowaluty zbiegł się w czasie z zakupem Twittera przez Muska w październiku 2022 roku. Od tego czasu cena nie wykazywała tendencji wzrostowej.

Inwestor o pseudonimie The Coach uważa, że prawdopodobny spadek do 0,042 USD może być „niesamowitą okazją do zakupu”. Ale warto obserwować bycze odwrócenie w bitcoinie – podkreśla.

Dogecoin zareagował na serię tweetów Muska w lutym. Przedsiębiorca przedstawił swojego psa rasy siba inu o imieniu Floki jako dyrektora generalnego Twittera i nowego członka zarządu firmy.

Przypomnijmy, że w maju dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że miliarder „przedłużył życie” meme coina, który mógł „już dawno zniknąć”.

Comments (No)

Leave a Reply