Gry komputerowe będą głównym motorem adopcji kryptowalut

Gry przyspieszą adopcję krypto

Sandeep Najwal, współzałożyciel Polygon, uważa, że ​​projekty gier oparte na Web3 staną się jednym z głównych motorów masowej adopcji kryptowalut.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi na Reddit Sandeep Naiwal został zapytany, czy widzi jakieś „prawdziwe” zastosowania blockchain i kryptowalut, z wyjątkiem handlu i płatności. „Myślę, że gry komputerowe są ogromną szansą dla przestrzeni kryptowalut.

W ciągu najbliższych 6-18 miesięcy zostaną uruchomione projekty gier na dużą skalę z obsługą Web3, a obserwowanie ich rozwoju i adopcji będzie dla mnie bardzo interesujące. W zeszłym roku fundusze na gry Web3 przekroczyły 2 miliardy dolarów – odpowiedział współzałożyciel firmy Polygon.

Jednocześnie Naival podkreślił, że to właśnie Polygon wraz z graczami pracującymi w ekosystemie projektu, takim jak Immutable X, stał się domem dla tych gier. Zauważył też, że nie ma nic dziwnego w dużej liczbie spekulantów na rynku kryptowalut – nowe i obiecujące technologie przyciągają nie tylko talenty, ale także rozmaitych spekulantów, oszustów i przestępców.

Obecną sytuację porównał do gorączki złota i boomu internetowego. „Kryptowaluty są wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Nie sądzę, żeby istniały prawdziwie zdecentralizowane ekosystemy poza Bitcoinem i Ethereum. Potrzebujemy stopniowej decentralizacji protokołów i aplikacji” – powiedział Sandeep Najwal.

Comments (No)

Leave a Reply