Donald Trump nazwał Bitcoina „dodatkową formą waluty”

Trump kolejny raz mówił o Bitcoinie

Były prezydent USA i lider Partii Republikańskiej Donald Trump powiedział w wywiadzie dla CNBC, że nie planuje ingerować w wykorzystanie Bitcoina ani innych kryptowalut, jeśli wygra listopadowe wybory.

Jeśli się nad tym zastanowić, jest to dodatkowa forma waluty” – powiedział Trump.

Były prezydent przyznał, że „sam się bawił i pozwalał ludziom płacić w BTC”. Jednak zapytany przez prezentera, czy zainwestowałby w kryptowalutę, odpowiedział przecząco.

[Bitcoin] jest szeroko stosowany i nie jestem pewien, czy chciałbym z niego w tym momencie rezygnować” – dodał polityk.

Jednocześnie podkreślał znaczenie amerykańskiej waluty narodowej, a odejście od standardu dolara porównał z porażką.

Trump po raz pierwszy wypowiadał się na temat Bitcoina w lipcu 2019 r. Następnie stwierdził, że wartość aktywa jest niezwykle zmienna i generalnie niczym nie poparta.

Jednocześnie doradca byłego prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton napisał w swoich wspomnieniach, że już w maju 2018 roku mówił o swojej niechęci do kryptowalut.

We wrześniu 2021 r. polityk nazwał inwestowanie w aktywa cyfrowe „potencjalną katastrofą, która może się wydarzyć”. Wcześniej mówił, że Bitcoin „ wygląda na oszustwo ”, a euforia wokół niego osłabia dolara.

Jednak później Trump zmienił swoje podejście do branży. Jak podaje platforma analityczna Arkham Intelligence, w styczniu 2024 roku pod adresem polityka przechowywano kryptowaluty o łącznej wartości 2,65 mln dolarów .

Przypomnijmy, że w lutym były prezydent USA powiedział, że obecny rozwój Bitcoina będzie wymagał od władz wprowadzenia specjalistycznych regulacji. Jego zdaniem pierwsza kryptowaluta „zaczęła już żyć własnym życiem”.

Comments (No)

Leave a Reply