Tether wyemituje USDT na blockchainie Celo

USDT na blockchainie CELO

Tether uruchomi stablecoina USDT na blockchainie warstwy 1 zgodnym z EVM Celo.

Jak wynika z oświadczenia, ekosystem sieci obejmuje ponad 1000 projektów w ponad 150 krajach.

Za jedną z zalet integracji z Tether uważa się niskie opłaty transakcyjne na blockchainie (~0,001 USD). Umożliwia to rozwój systemów mikropłatności dla użytkowników z dowolnej lokalizacji społeczno-ekonomicznej i geograficznej – zauważyła firma.

Infrastruktura EVM firmy Celo zapewnia ponadto łączność z ekosystemem Ethereum.

W ramach partnerstwa firma deweloperska cLabs zaprosi społeczność blockchain do rozważenia wykorzystania USDT do płatności za gaz.

Jednym z projektów na Celo jest portfel kryptowalutowy wbudowany w przeglądarkę Opera Mini w takich krajach jak Kenia i Ghana. Wraz z innymi aplikacjami zapewnia to „optymalne środowisko do przyjęcia i używania monet typu stablecoin” – poinformował Tether.

Naszym celem jest dostarczanie niedrogich i niezawodnych rozwiązań w zakresie walut cyfrowych użytkownikom na całym świecie. Integracja USDT z platformą Celo, zbudowaną dla prawdziwego świata, będzie znaczącym krokiem w naszej misji” – powiedział dyrektor generalny Tether Paolo Ardoino.

W chwili pisania tego tekstu kapitalizacja stablecoina przekracza 102 miliardy dolarów.

USDT działa w 16 sieciach, w tym Algorand, Avalanche, Ethereum, EOS, Liquid Network, Near, Omni, Polygon, Solana, Standard Ledger Protocol z Bitcoin Cash, Statemine, Statemint, Tezos i Tron.

Comments (No)

Leave a Reply