Kapitalizacja segmentu GameFi przekroczyła 31 miliardów dolarów

GameFi rośnie

W ciągu ostatniego tygodnia tokeny GameFi wykazały znaczny wzrost. Według CoinGecko, w chwili pisania tego tekstu kapitalizacja rynkowa tego segmentu wynosi 31,5 miliarda dolarów.

Popularność gier Web3 jest jeszcze bardziej zauważalna we wskaźnikach 30-dniowych:

Token Gala wzrósł w tym okresie o 184,5%;
Axie Infinity o 64,8%;
Sandbox 59,5%.
Według analityka firmy Nansen, Edwarda Wilsona, tak dobre wyniki wskazują, że znaczna część inwestorów jest skłonna podjąć zwiększone ryzyko.

W miarę jak rynek zaczyna się rozgrzewać, inwestorzy szukają wyższych zysków poza głównymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ethereum” – powiedział The Block .

Jako przykład rosnącej bazy graczy Web3 Wilson podał grę karcianą Parallel, która wykorzystuje token Prime.

Parallel cieszy się dużym szacunkiem w branży dzięki partnerstwu z niektórymi z najlepszych zespołów na rynku kryptowalut, takimi jak Coinbase i OpenSea, i z powodzeniem działał na rynku podczas bessy” – dodał analityk.

Przedstawiciele giełdy Bitget odnotowali także wzrost wolumenów obrotu tokenami GameFi. Od 9 do 10 marca liczba ta na platformie wzrosła o 126%. Liczba traderów wzrosła w ciągu tygodnia o 48%.

Główny analityk Bitget Research, Ryan Lee, uważa zbliżającą się konferencję twórców gier GDC , która odbędzie się w dniach 18-22 marca w Los Angeles, za jeden z czynników rosnącego zainteresowania segmentem .

Jego zdaniem w 2024 roku GameFi będzie się rozwijać wraz z sektorem AI.

Zaawansowane gry Web3 i wysokowydajne łańcuchy bloków do gier będą przewodzić kolejnej fali w branży GameFi” – powiedział Lee w komentarzu dla ForkLog.

Dodał, że oczekiwane aktualizacje platform gamingowych Ronin i ImmutableX przyciągną szeroką bazę użytkowników na rynek globalny i doprowadzą do wzmożonej spekulacji tokenami.

Comments (No)

Leave a Reply