Glassnode: „Posiadacze BTC nadal trzymają się strategii HODL”

HODLerzy nadal trzymają się swojej strategii, pomimo historycznego, bardzo wysokiego kursu bitcoina.

Obecna hossa, czy jak też niektórzy mówią bańka, wskazuje na dalszy potencjał obecnej hossy. Użytkownicy Bitcoin preferujący długoterminową strategię inwestycyjną (HODL) nadal zachowują swoje coiny, pomimo faktu, że cena BTC osiągnęła w tym tygodniu kolejny rekord wszech czasów.Bitcoin jest obecnie wyceniany na 62833, pokazując niewielki spadek w porównaniu z dniem poprzednim. „Jest prawdopodobne, że BTC zakupione przez inwestorów instytucjonalnych pod koniec 2020 i na początku 2021 roku zaczynają dojrzewać” – czytamy w raporcie firmy analitycznej Glassnode.

Zmiana pozycji HODLer ma tendencję wzrostową i jeśli ci nabywcy instytucjonalni będą stosować się do strategii HODL, prawdopodobnie będzie ona nadal rosła zgodnie z tą trajektorią w nadchodzących miesiącach”.

Obecnie CYD czyli wskaźniki Glassnode Coin Years Destroyed mają tendencję wzrostową na poziomie podobnym do szczytu ceny BTC w 2013 r. Ale to wciąż znacznie poniżej szczytu w 2017 r.

glassnode-btc-150421

Era sieci Bitcoin rośnie. Mając to na uwadze, gdyby wielu zwolenników HODL sprzedawało swoje bitcoiny, spodziewalibyśmy się stosunkowo wysokiej wartości CYD”. CYD wskazuje na mniejszą sprzedaż przez HODLerów w porównaniu do poprzednich szczytów.

Czynniki makroekonomiczne mogą być siłą napędową długoterminowego posiadania BTC. Wielu inwestorów postrzega Bitcoin jako zabezpieczenie przed inflacją i dalszą deprecjacją dolara. Znalezienie rentowności może zmotywować więcej ludzi do inwestowania w BTC. Według innego badania przeprowadzonego przez Glassnode opublikowane w tym miesiącu, to nowa generacja użytkowników kryptowalut nie skłania się ku strategii HODL. Chcą przechowywać swoje BTC od jednego do sześciu miesięcy. Ci użytkownicy weszli do branży podczas trwającej hossy Bitcoin.

źródło: https://insights.glassnode.com/the-week-on-chain-week-15-2021/

Comments (No)

Leave a Reply