Dogecoin już napompowany, a jutro 20 kwietnia, planowana pompa na „Doge Day”

Jutro znowu pompa na DOGE?

Dogecoin rośnie szybciej niż inne główne kryptowaluty i to nie tylko dzisiaj. Podczas gdy rynek umiarkowanie odrabia straty po niedzielnych spadkach, DOGE zyskał 40% i ustanowił nowe ATH w okolicy 0,43 $.


Po 340% wzroście w zeszłym tygodniu, DOGE nadal zyskuje na popularności i po raz pierwszy wszedł do 4 najlepszych zasobów cyfrowych, na chwilę wyprzedzając XRP. W momencie publikacji DOGE jest notowany na poziomie 0,3842 USD z kapitalizacją około 52,6 miliardów USD, podczas gdy kapitalizacja XRP jest szacowana na 56,1 miliarda USD.

Znakomita dynamika na rynku DOGE wpłynęła na oczekiwania inwestorów. Według portalu bukmacherskiego US Bookies, jego użytkownicy oceniają obecnie prawdopodobieństwo wzrostu DOGE do 1 USD na koniec roku na 17% w porównaniu z 2,9% na początku miesiąca.

Członkowie społeczności w mediach społecznościowych 20 kwietnia nazwali „DOGE Day”. Data ta jest określana w stylu północnoamerykańskim jako 4/20 i jest nieoficjalnie obchodzona w lokalnej subkulturze jako Dzień Palacza Marihuany. Wraz z oznaczeniem pozycji numer 69 od Kamastury tworzy dobrze znany numer mema, do którego wielokrotnie odwoływał się CEO Tesli i wielki fan Dogecoina, Elon Musk. Inna nazwa na 20 kwietnia to Dzień Elona Muska. Wszystko to razem zrodziło pomysł obchodzenia DOGE DAY tego dnia.

Wielu posiadaczy Doge spodziewa się, że cyfrowa moneta osiągnie 69 centów po kursie 4/20. Zgodnie z tą samą logiką, do 9 czerwca cena Dogecoin powinna wzrosnąć do 4,20 USD.

DOGE Day jak XRP Pump?

Nie wiadomo, czy uczestnicy akcji będą w stanie zrealizować swoje plany. Jak to często bywa na rynkach finansowych, w miarę zbliżania się do celu gromadzi się masa krytyczna sprzedawców i zamiast pompy aktywa ulegają załamaniu.

Wielu uczesników rynku krypto uważa że, to co dzieje się na rynku Dogecoin, jako bańkę, która może pęknąć w dowolnym momencie z powodu koncentracji znacznej ilości monet w rękach kilku osób.

65% wszystkich Dogecoin znajduje się w zaledwie 98 portfelach. Największy z nich posiada 28% wszystkich Dogecoinów, a pięć portfeli kontroluje 40% całkowitego wolumenu w obiegu.

Comments (No)

Leave a Reply