Największy singapurski bank otwiera giełdę z obsługą Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i XRP

Największy bank Singapuru pod względem zarządzanych aktywów uruchamia własną giełdę kryptowalut.

Informacja została opublikowana na stronie DBS Bank.

Dzięki DBS Digital Exchange, cyfrowej giełdzie wspieranej przez banki, inwestorzy mogą korzystać ze zintegrowanego ekosystemu rozwiązań, aby wykorzystać ogromny potencjał rynków private equity i cyfrowych walut” – pisze bank.

DBS Digital Exchange będzie regulowane przez Monetary Authority of Singapore, który jest w rzeczywistości bankiem centralnym kraju. Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i XRP są dostępne do handlu na giełdzie. Przedstawiane są w parach z dolarem hongkońskim, dolarem singapurskim, dolarem amerykańskim i jenem japońskim.

Ponadto w oparciu o DBS Digital Exchange odbywać się będą tokenizowane papiery wartościowe (STO), które umożliwią firmom pozyskiwanie kapitału w sposób regulowany poprzez aktywa cyfrowe.

To nie giełda będzie odpowiedzialna za utrzymanie aktywów klientów, ale sam bank, „cieszący się światowym uznaniem ze swoich usług powierniczych”. W tym celu opracował rozwiązanie DBS Digital Custody na poziomie instytucjonalnym.

Bezpośredni dostęp do giełdy mają tylko instytucje finansowe i profesjonalni animatorzy rynku. Inwestorzy indywidualni mogą na nim handlować za pośrednictwem zatwierdzonych pośredników, w tym własnych oddziałów DBS. Handel na giełdzie będzie ograniczony czasowo i będzie prowadzony w standardowych godzinach pracy. Giełda będzie zamknięta w weekendy i święta. DBS przyznaje, że może zrewidować te warunki po dostosowaniu procesów rozliczeniowych.

DBS, największy bank detaliczny i komercyjny w Singapurze, w ograniczonym zakresie uruchomił swoją giełdę kryptowalut. Dla tych, którzy korzystają z usług bankowych w Singapurze, natychmiast stanie się to najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do rynku kryptowalut”- pisze Soo Zhu, dyrektor generalny Three Arrows Capital.

źródło: https://www.dbs.com.sg/corporate/default.page