Powstaje film dokumentalny o Ethereum

Trwają prace nad pierwszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym o Ethereum, The infinite Garden.

Twórcy dokumentu Ethereum: The Infinite Garden przeprowadzą wywiady z osobami zaangażowanymi w rozwój blockchain, w tym ze współzałożycielem Ethereum Vitalikiem Buterinem i CEO Ethereum Foundation Ayą Miyaguchi. Producentem filmu dokumentalnego jest Optimist oraz Carrie Weprin, a współreżyserami są Zach Ingrasci i Chris Temple. Veprin i Ingraski pasjonowali się branżą kryptowalut jeszcze zanim zaangażowali się w projekt. Zbiórka na stworzenie „Ethereum: The Infinite Garden” odbywa się na platformie Mirror do 16 lipca, celem  jest 750 ETH. Do rana 15 lipca dokumentalistom udało się zebrać 264 ETH.

„Myślę, że to wspaniałe, że DAO może być naszym producentem wykonawczym” — powiedział Ingraski. „Będzie to pierwszy raz dla branży filmowej. Dlatego chcieliśmy jak najwcześniej zaangażować społeczność”. Współzałożyciel Libra, Morgan Beller, polecił zespół Optimist Buterinowi. „Zawsze uważałem, że Buterin zasługuje na opublikowanie swojej historii. Cały zespół Ethereum jest przejrzysty, autentyczny i miły. Jeśli dopiero zaczynasz studiować Ethereum i nie jesteś zaangażowany w pracę w branży, znaczna część historii projektu pozostaje za kulisami. Ale zawsze myślałem, że gdyby świat mógł zobaczyć i zrozumieć, jak to wszystko powstało, projekt otrzymałby większe wsparcie

Veprin powiedział, że zespół ma nadzieję pokazać film na dużym festiwalu filmowym w 2023 roku i prawdopodobnie będzie go dystrybuować na głównych platformach streamingowych.

Zeszłego lata założyciele giełdy Gemini Cameron i Tyler Winklevoss przyciągnęli producentów z Hollywood do stworzenia filmu o ich „znajomości” z Bitcoinami. Ponadto firma Substantial Films rozpoczęła w zeszłym roku kręcenie czarnej komedii Decrypted o Satoshi Nakamoto.

https://www.coindesk.com/vitalik-buterin-is-involved-in-a-new-documentary-about-ethereum

https://ethereumfilm.mirror.xyz/3SV8gLXHIW8Ot45h3RL7aOgDINxN2hjLfFVOvyatB2A

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.