Bosch opracował lodówkę na bazie blockchain

Główny producent sprzętu domowego Bosch ogłosił partnerstwo z Wien Energie w celu stworzenia lodówki z wykorzystaniem technologii blockchain.

Dzięki technologii właściciele lodówek będą mogli kontrolować zużycie energii przez lodówkę w „bezpiecznym i przejrzystym trybie”. Pierwsze lodówki można było zobaczyć na Szczycie ANON Blockchain w Wiedniu.

Specjalna aplikacja mobilna pozwoli właścicielom lodówki sterować trybami pracy, a także ustawić temperaturę komory chłodziarki i zamrażarki. Ponadto lodówka może zgłaszać otwarcie drzwi, zużycie energii i ilość CO2 uwolnionego podczas pracy.

Najciekawsze jest to, że właściciele lodówek mogą stać się „aktywnymi uczestnikami” rynku energii. Dzięki inteligentnym umowom użytkownicy urządzeń będą mogli wybrać dostawców energii elektrycznej, przełączać się między nimi i zobaczyć cały proces zużycia energii od producenta do konsumenta.

Poinformowano, że testowanie nowego urządzenia rozpocznie się w najbliższych miesiącach.  Rozwój projektu opartego na blockchain prowadzony jest przez Wien Energie i Riddle & Code.

„Technologia blockchain powinna tworzyć nowe modele biznesowe na rynku energii. Na przykład stacja ładowania pojazdów elektrycznych wykorzystująca platformę blockchain będzie mogła wybrać najtańszego dostawcę energii, czy to elektrownię słoneczną, czy farmę wiatrową ”- donosi komunikat prasowy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.