Microsoft opracowuje „uniwersalny token”

Uniwersalny token od Microsoft

Microsoft otrzymał patent na rozwój oprogramowania, które można podsumować jako „token-as-a-service”. Z opisu produktu wynika, że ​​mówimy o usłudze „uniwersalnej tokenizacji”, która pomoże tworzyć nowe tokeny, które są kompatybilne z wieloma blockchainami jednocześnie. Zarówno indywidualni użytkownicy sieci, jak i firmy będą mogli je uruchamiać i nimi zarządzać.

Uzasadniając znaczenie „uniwersalnego tokena”, firma przypomina, że ​​może on być wyrazem zarówno fizycznych, jak i cyfrowych zasobów, które z kolei mogą przechodzić od użytkownika do użytkownika. Historia tych ruchów jest zapisywana na blockchainie. Na przykład „wyobraź sobie tokenizowaną walutę fiducjarną lub towar (baryłkę ropy naftowej, tonę ziaren kawy itp.) lub instrument finansowy (akcje, obligacje itp.), punkty bonusowe z programu lojalnościowego itp. Wszystkie te tokeny muszą się przemieszczać między użytkownikami. W tym samym celu użytkownicy tworzą różne aplikacje, które ułatwiają taką wymianę w sieci.

Nowy produkt Microsoftu, pozwoli na tworzenie tokenów, które nie są powiązane z konkretną księgą rozproszoną. Następnie mogą stać się stereotypowe.

Jako przykłady platform DLT, na podstawie których może być rozwijana usługa, w tekście aplikacji przytacza się: Ethereum, Hyperledger Fabric, Quorum (Enterprise Ethereum Alliance), R3 Corda i Chain Core.

W marcu ubiegłego roku Microsoft złożył wniosek patentowy na system, który wykorzystuje specjalne czujniki do śledzenia ruchów użytkowników i wykorzystuje te dane do wydobywania kryptowaluty.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.