ContentFi Labs: Solana stała się najmodniejszą kryptowalutą wśród traderów

Według analityków ContentFi Labs, ze względu na dużą zmienność Bitcoina, zainteresowanie traderów przesunęło się w stronę Solany i memcoinów.

Kurs Solana przekroczył 201 dolarów po raz pierwszy od 2021 roku i wyprzedził BNB pod względem kapitalizacji rynkowej. Liczba wyszukiwań hasła Solana w Google osiągnęła rekordowy poziom. W ostatni weekend kryptowaluta była w stanie wyprzedzić Ether pod względem wolumenu obrotu ze względu na zwiększony popyt na monety memowe.

Każdego dnia na blockchainie Solana rejestrowanych jest od 7 000 do 9 000 nowych tokenów. Szum na tokeny memowe sprawił, że kryptowaluta Solana stała się niezwykle modna wśród uczestników rynku, a handlowcy wysłali w ubiegły weekend na adresy Solana ponad 100 milionów dolarów, próbując uzyskać monety memowe po konkurencyjnych cenach w przedsprzedaży.

Dla przypomnienia, przedsprzedaż polega na wysłaniu przez użytkowników kryptowaluty na adres portfela i w zamian otrzymanie odpowiedniej ilości monet po uruchomieniu tokena mema. Lista monet, które handlowcy próbowali zdobyć, wysyłając środki na adresy inteligentnych kontraktów, obejmuje Book of Meme (BOME), Nap (NAP), Nostalgia (NOS) i inne.

Wieloryby również inwestują w tokeny memów, a niektóre wydały setki tysięcy dolarów na zakup popularnych monet memów. Według The Block Data Dashboard wolumen transakcji w sieci Solana w styczniu przekroczył 951 miliardów dolarów, dla porównania w grudniu wolumen transakcji wyniósł 738,8 miliardów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply