Senat USA nie zmienił projektu ustawy o opodatkowaniu kryptowalut

Senat zakończył debatę nad kontrowersyjnymi klauzulami dotyczącymi kryptowalut w amerykańskiej ustawie. Posłowie przeprowadzą jutro ostateczne głosowanie.

Chervinsky podkreślił jednak, że Senat może jeszcze jednogłośnie uchwalić poprawki do ustawy, przed ostatecznym głosowaniem.

Zgodnie z ustawą każda firma kryptograficzna jest brokerem i jest zobowiązana do dostarczania raportów dotyczących operacji kryptowalutowych. Zmiany zakładały wyłączenie z tej koncepcji wszystkich, którzy nie współpracują bezpośrednio z inwestorami.

Chervinsky pisze, że szeroka definicja „brokera” w projekcie ustawy wywołała „szok” wśród przedstawicieli branży kryptograficznej: górnicy, gracze i twórcy oprogramowania mogą być zmuszeni do pełnienia funkcji agentów podatkowych dla osób trzecich, mimo że to robią nie posiadają danych osobowych swoich kontrahentów. Wcześniej sekretarz skarbu USA Janet Yellen lobbowała przeciwko poprawkom.

Ustawa o podatku dochodowym od kryptowalut jest częścią planu infrastrukturalnego Joe Bidena. Kosztem nowych wpływów podatkowych do budżetu planowane jest finansowanie sektora przemysłowego, transportu, remontu i budowy mieszkań itp. Program powinien przyciągnąć około 1 bln USD, z czego 28 mld USD to wpływy z podatków od aktywów cyfrowych .

Rząd Bidena planuje zaostrzyć regulacje podatkowe rynku kryptowalut do 2023 roku. Zmiany wpłyną na firmy kryptograficzne i prywatnych przedstawicieli społeczności krypto.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.