Sieć kawiarni Starbucks zrezygnowała z programu lojalnościowego z NFT.

Starbucks wycofuje si€ z programu lojalnociowego z użyciem NFT

Jedna z największych sieci kawowych na świecie, Starbucks, zdecydowała się porzucić swój program lojalnościowy obsługujący NFT.

Program Odyssey Beta wystartował w 2022 r. i zakończy się 31 marca 2024 r. W ramach Odyssey Beta klienci sieci mogą brać udział w grach i konkursach o tematyce kawowej oraz zdobywać cyfrowe znaczki w postaci NFT.

Znaczków można używać do otrzymywania zniek w samych kawiarniach i zakupu towarów cyfrowych. NFT zostały wyemitowane na blockchainie Polygon. Firma zamyka Odyssey, a także serwer społeczności Discord.

Rynek Odyssey zostanie przeniesiony w inne miejsce. Będziesz mógł nadal kupować, sprzedawać i przenosić marki Odyssey na rynku Nifty” – oznajmił Starbucks w oświadczeniu.

Spółka nie podała powodu zamknięcia programu. W oświadczeniu stwierdzono jednak, że sieć kawiarni „musi przygotować się na to, co będzie dalej”. Premiera Odyssey Beta bazującej na Polygonie miała miejsce we wrześniu 2022 roku.

Na początku 2024 r. główna sieć sprzedaży gier GameStop również zaprzestała obsługi NFT „z powodu niepewności regulacyjnej”.

Comments (No)

Leave a Reply