Coinbase: Prawie 1 na 5 nowojorczyków posiada kryptowaluty

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase przeprowadziła badanie dotyczące stopnia rozpowszechnienia kryptowalut w stanie Nowy Jork. Okazało się, że 19% lokalnych mieszkańców posiada aktywa cyfrowe.

Jeśli wierzyć badaczom, w Nowym Jorku gwałtownie rośnie zainteresowanie aktywami krypto i projektami Web3. Widać to również po liczbie firm pracujących z blockchainem – w stanie zarejestrowane są 692 takie firmy, a liczba założycieli i współzałożycieli wynosi ponad 800.

Co ciekawe, 52% lokalnych członków Fortune-100 uczestniczyło w inicjatywach Web3 i blockchain od 2020 roku. Analitycy Coinbase podsumowują:

„Nowojorczycy są optymistycznie nastawieni do możliwości i perspektyw kryptowalut. Jeden na trzech respondentów stwierdził, że kryptowaluty sprawiają, iż system finansowy jest bardziej uczciwy i przejrzysty. Ponadto nowojorczycy uważają, że inwestowanie w aktywa cyfrowe jest bardzo obiecującym rodzajem inwestycji”.

W połowie lipca okazało się, że burmistrz Nowego Jorku Eric Adams posiada kryptowaluty, ale nie ujawnił tego w swoim raporcie finansowym złożonym w Radzie Konfliktów Interesów.

Comments (No)

Leave a Reply