Coinbase dodaje Tether USDT

Coinbase legitymizuje Tether

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase dodaje Tether.

Tether będzie notowany na platformie Coinbase Pro na blockchainie Ethereum. Handel rozpocznie się 26 kwietnia w parach z bitcoinem, etherem, euro, funtem brytyjskim, dolarem i USDC, z zastrzeżeniem spełnienia wymogów dotyczących płynności. Stablecoin będzie dostępny we wszystkich jurysdykcjach obsługiwanych przez Coinbase z wyjątkiem stanu Nowy Jork. Wcześniej USDT był już dostępny na amerykańskich giełdach, takich jak Kraken i Binance.US.

Coinbase podlega jednak ściślejszemu nadzorowi regulacyjnemu niż jego najbliżsi konkurenci. Notowanie odbywa się nieco ponad tydzień po dodaniu Coinbase do giełdy Nasdaq. Dwa miesiące temu Tether uregulował roszczenia w New York Attorney Office, który nałożył na firmę i jej siostrzaną giełdę Bitfinex grzywnę w wysokości 18,5 mln$.

Tether od wielu lat otoczony jest kontrowersyjną reputacją. To ciągłe spekulacje na temat niezabezpieczonej emisji stablecoinów w celu manipulowania rynkiem kryptowalut. Do tego potwierdzone pożyczki dla Bitfinex z własnych rezerw, co stało się przedmiotem śledztwa Prokuratury Generalnej. Jednak fakty mówią same za siebie. Coinbase listuje stablecoina po dwóch kluczowych wydarzeniach.

Tether pozostaje obecnie najczęściej wymienianym aktywem na rynku kryptowalut z wolumenem obrotu 193 miliardów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, a za nim znajduje się bitcoin z 90 miliardami dolarów. Kapitalizacja stablecoina w wyniku jego szybkiego wzrostu w bieżącym cyklu zbliża się do 50 miliardów dolarów, chociaż na początku roku było to około 20 miliardów dolarów …

Zgodnie z warunkami umowy z Prokuraturą Generalną, Tether zobowiązał się do regularnego publikowania raportów o zabezpieczeniach USDT, a pierwszy opublikował w marcu. Chociaż metodologia wyceny pozostawia wiele do życzenia i jest daleka od pełnego audytu, Moore Cayman potwierdził, że w czasie audytu emitent rzeczywiście dostarczał nadwyżki podaży USDT.

Coinbase posiada własne stablecoin USD Coin (USDC), wydane przez konsorcjum CENTER, którego jest członkiem w Circle. USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem z kapitalizacją rynkową wynoszącą 11 miliardów dolarów.

 

Comments (No)

Leave a Reply