Ripple prezentuje platformę CBDC dla rządów

Ripple to projekt w świecie kryptowalut, od którego prawdziwym purystom włosy stają dęba. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do Bitcoina, token XRP Ripple ma na celu ulepszenie tradycyjnego systemu finansowego, podczas gdy Bitcoin ma go zastąpić. Ripple ogłosił 18 maja platformę do rozwoju walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) i stablecoinów.

Ripple CBDC Platform

Zgodnie z komunikatem prasowym, projekt funkcjonuje pod nazwą Ripple CBDC Platform i powinien niezwykle ułatwić bankom centralnym, rządom i instytucjom finansowym uruchamianie własnych walut. „Platforma wykorzystuje moc tej samej technologii blockchain, która jest używana w XRP Ledger (XRPL)” – stwierdziła Ripple w komunikacie prasowym.

Jeśli wierzyć Ripple, platforma Ripple CBDC przenosi cyfrowe usługi finansowe dla rządów i banków centralnych na wyższy poziom. Co więcej, miałaby ona potencjał, by po raz pierwszy zapewnić milionom ludzi na całym świecie konta bankowe.

To dużo wielkich słów, które firma musi najpierw spełnić w nadchodzącym okresie. Słyszeliśmy już tego rodzaju rzeczy od Ripple i szczerze mówiąc, rzeczywista wydajność i zastosowania są jak dotąd rozczarowujące.

XRP wciąż nie jest globalną walutą, która działa jak cyfrowy smar pomiędzy każdą międzynarodową transakcją bankową. Pod tym względem Ripple ma jeszcze wiele do zrobienia i wątpliwe jest, czy kiedykolwiek im się to uda.

Pozew sądowy

Następnie, oczywiście, jest pozew między Ripple a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Sprawa ta toczy się od końca 2020 roku i dotyczy tego, czy token Ripple kwalifikuje się jako papier wartościowy do celów amerykańskiego prawa finansowego.

Jeśli sąd uzna, że token Ripple rzeczywiście kwalifikuje się jako papier wartościowy dla prawa USA, wówczas wszystkie scentralizowane platformy giełdowe musiałyby usunąć XRP dla swoich klientów w USA.

To skutecznie zabiłoby projekt. Jeśli Ameryka odpadnie, upadnie nie tylko duży rynek, ale prawdopodobnie także zaufanie inwestorów w innych częściach świata.

Pod tym względem nadchodzi bardzo ważny okres dla Ripple. Nowa platforma CBDC to fajna wiadomość, ale ostatecznie pozew sądowy jest i pozostanie najważniejszą rzeczą dla przyszłości Ripple i tokena XRP.

Comments (No)

Leave a Reply