Giełda Huobi wprowadziła węzeł Chainlink

Huobi stała się jedną z pierwszych giełd, która uruchomiła węzeł Chainlink w celu poprawy autentyczności i integralności danych.

Huobi zintegruje swoje dane cenowe z ekosystemem Chainlink, starając się poprawić własną integralność danych i zapewnić dokładniejsze informacje o cenach.

Chociaż pierwszą giełdą, która dostarczyła swoje dane wyroczniom Chainlink był Binance w październiku 2019 r., to giełda Huobi poszła o krok dalej, uruchamiając swój własny węzeł w systemie za pośrednictwem portfela Huobi. Umożliwia to giełdzie podpisywanie własnych danych cenowych, umożliwiając użytkownikom potwierdzenie, że wszelkie dane giełdy pochodzące z węzła Huobi są autentyczne i pochodzą bezpośrednio ze źródła.

Dyrektor generalny Huobi Will Huang stwierdził:

„DeFi oferuje wyjątkową ofertę dla produktów finansowych, które są przejrzyste, otwarte i programowalne. Jesteśmy bardzo podekscytowani przyspieszeniem naszego zaangażowania w ten powstający trend, zapewniając użytkownikom Chainlink dostęp do danych giełdy Huobi Global, a także prowadząc własny węzeł Chainlink ”.

Pierwsza partia par cenowych obejmuje BTC / ETH, BTC / USDT, ETH / USDT i LINK / ETH, a w przyszłości będą dostępne kolejne.

Wygląda na to, że Huobi dąży do poprawy swojej wiarygodności w związku z obawami dotyczącymi inflacji wolumenowej z ubiegłego roku.

Huobi jest jedną z największych firm kryptograficznych na Gibraltarze, kraj ten dąży nieustannie do ograniczania manipulacji na rynku przez firmy kryptograficzne. W ubiegłym roku Huobi współpracowało z Global Digital Finance (GDF), współprzewodnicząc grupie roboczej ds. Integralności rynku z Solidus Labs.

W 2019 r. Raport Bitwise sugerował, że Huobi zgłaszał zawyżony wolumen obrotu, powodując wewnętrzne dochodzenie w celu wyeliminowania „wash tradingu”.

Sam Livio Weng, dyrektor generalny Huobi Global, przyznał, że mógł to być „wash trading”:

„Zidentyfikowaliśmy kilku naszych animatorów rynku przeprowadzających transakcje, które, jak podejrzewamy, były odpowiedzialne za „wash trading” dla celów wydajnościowych i marketingowych.”

Od tego czasu Huobi przesunął się do pierwszej 10 najlepszych giełd na liście „Real Volume” Messari.

zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.