CNBC: wielcy gracze przewidują, że bitcoin wzrośnie do 100 tys. dolarów

Rynek pozostaje byczo nastawiony do przyszłości pierwszej kryptowaluty. Tak wynika z ankiety CNBC przeprowadzonej wśród influencerów branżowych.

Bitcoin osiągnął swój ATH w listopadzie 2021 roku w pobliżu 69 000 USD i od tego czasu spadł o około 60%.

Dyrektor strategiczny giełdy kryptowalut Gemini Marshall Beard uważa, że moneta może osiągnąć w tym roku 100 000 USD. Jego zdaniem, jeśli BTC zdoła pokonać poprzedni rekord, to „nie potrwa długo, zanim pójdzie jeszcze wyżej”.

CTO Tethera Paolo Ardoino uważa, że bitcoin może „re-testować” poziom 69 000 dolarów.

Dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bittrex Global Oliver Lynch przypisuje ostatni rajd aktywów kryzysowi bankowemu w USA spowodowanemu upadkiem Silvergate Bank, Signature Bank i Silicon Valley Bank.

Reporterzy CNBC przypomnieli również o zakładzie ex-CTO Coinbase Balaji Srinivasan i byłego menedżera Goldman Sachs Raula Pal’a o wzrost bitcoina do 1 miliona dolarów. Jeśli pierwsza kryptowaluta nie osiągnie uzgodnionego kursu do 17 czerwca, Pal wygrałby 1 milion dolarów i zwróciłby swój zastaw 1 BTC. Marshall Beard powiedział:

„Aby bitcoin osiągnął milion w 90 dni, na świecie muszą wydarzyć się jakieś szalone rzeczy, których nie chcemy.”

Według dyrektora strategicznego Gemini, zbliżenie się monety do tej liczby może zająć dziesięć lat.

Ardoino jest również sceptyczny wobec tego stwierdzenia. Jeśli bitcoin osiągnie takie poziomy, może to oznaczać „upadek całej gospodarki”.

W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest notowane na poziomie 28 410 dolarów i zyskuje 2% w ciągu 24 godzin (według CoinGecko).

Przypomnijmy, że w marcu 2023 roku Ryan Selkis, założyciel i dyrektor generalny firmy analitycznej Messari, przewidział, że bitcoin wzrośnie do 100 000 USD w ciągu 12 miesięcy. Uważa on pierwszą kryptowalutę za bezpieczną inwestycję wśród kłopotów w gospodarce USA.

Comments (No)

Leave a Reply