Chiny: Giełda FCoin nie jest w stanie wypłacić użytkownikom ponad 125 milionów dolarów.

Założyciel FCoin, Zhang Jian, opublikował obszerny raport opisujący upadek niegdyś obiecującej platformy wymiany kryptowalut, w której usługa nie jest w stanie wypłacić 125 milionów dolarów depozytów kryptowalutowych należnych klientom.

W poniedziałek (17 lutego 2020 r.) Jian opublikował post na blogu FCoin, w którym ujawnił, że giełda nie jest w stanie spłacić od 7 000 do 13 000 BTC. Według postu kłopoty FCoina nie są spowodowane ani oszustwem, ani włamaniem, ale serią błędów decyzji.

Fragment postu brzmi:


„Największym problemem, przed którym obecnie stoi FCoin, nie jest problem polegający na tym, że system nie może zostać przywrócony, ale problem polegający na tym, że użytkownicy nie mogą opłacić rezerwy kapitałowej… Jest to problem, który jest zbyt skomplikowany, aby można go było wyjaśnić w jednym zdaniu. ”

Jian oświadczył również, że uruchamia nowy projekt i że zyski z przedsięwzięcia zostaną wykorzystane do zrekompensowania klientów FCoin na podstawie planu naprawczego, który zostanie ujawniony w przyszłości. Ten długoterminowy plan spłaty może podobno trwać od jednego do trzech lat.

FCoin nagradzał użytkowników opłatami transakcyjnymi za ich działalność handlową na platformie. Giełda dokonała tego, tworząc własne tokeny FT i wydając 51 procent całkowitej podaży dla użytkowników.

W ramach systemu użytkownicy otrzymali 100 procent swoich opłat transakcyjnych w tokenach FT. Klienci, którzy posiadali tokeny FT, otrzymywali również 80 procent opłat pobieranych przez FCoin każdego dnia.

Brak możliwości zapewnienia solidnego audytu platformy spowodował, że niektórzy posiadacze FT otrzymywali więcej nagród górniczych. Potem gwałtowny spadek ceny tokena FT spowodował, że Jian starał się odkupić FT w celu wsparcia popytu.

Jednakże, gdy wewnętrzna „tokenomika” platformy była już wypaczona, odkup oznaczał, że FCoin wyczerpał swoje rezerwy, aby odzyskać prawie bezwartościowe tokeny FT. Od tego czasu giełda zniszczyła pozostałe 720 milionów FT znajdujących się w zasobach.

źródło: https://btcmanager.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.