Bitfinex wprowadza staking w odpowiedzi na prośby użytkowników

Jedna z największych giełd kryptowalutowych Bitfinex oferuje staking swoim klientom.

W komunikacie ogłoszonym 3 kwietnia Bitfinex oferuje do 10% zysku rocznie na kryptowaluty oparte na algorytmie Proof-of-Stake.

„Chcemy zaangażować naszych obecnych użytkowników i szerszą społeczność w nowe produkty i innowacje” – powiedział dyrektor techniczny Bitfinex, Paolo Ardoino. „Program Bitfinex Staking Rewards zapewnia naszym użytkownikom kolejną szansę na zwiększenie swoich aktywów na naszej platformie”.

Ardoino twierdzi, że klienci Bitfinex prosili od dłuższego czasu o wprowadzenie stakingu, zauważając, że stakowanie pozwala inwestorom generować pasywny dochód poprzez utrzymywanie aktywów kryptograficznych na giełdzie.

Bitfinex uruchomi staking z obsługą trzech kryptowalut: EOS, V-Systems (VSYS) i Cosmos (ATOM). CTO giełdy dodaje, że w nadchodzących miesiącach zostanie dodanych więcej kryptowalut. Premiera Tezos (XTZ) np. ma się rozpocząć w maju.

Ardoino ujawnił również, że Bitfinex wprowadzi w najbliższej przyszłości na rynek nowe produkty „związane z obrotem marżą P2P i pożyczkami” oraz instrumentami pochodnymi.

Giełdy kryptowalutowe oferują swoim klientom coraz bardziej konkurencyjne opcje generowania pasywnego dochodu za posiadanie aktywów kryptograficznych na swoich giełdach.

24 marca OKEx skonsolidował swoje usługi pożyczkowe, staking i lokaty terminowe pod parasolowym interfejsem „Zarabiaj”. OKEx oferuje pasywne źródła dochodów dla 32 aktywów kryptograficznych.

Lennix Lai, dyrektor ds. Rynków finansowych w OKEx, powiedział ostatnio że: „Staking to unikalny pasywny dochód, który nigdy nie byłby dostępny na tradycyjnym rynku bankowym. W bankowości i finansach nie ma żadnych produktów tego typu.

23 marca Crypto.com uruchomiło usługi „Crypto Earn”, oferując zwroty do 12% rocznie na stablecoin’e TrustToken zdeponowanego na platformie.

Sean Rach, CMO z Crypto.com, powiedział, że rosnąca proliferacja produktów generujących dochód pasywny pozwala kryptografii „konkurować z bankami o użytkowników sfrustrowanych obecnymi instytucjami finansowymi i ich tradycyjnymi modelami bankowości”.

Zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply