Znaleziono post z 1999 roku, który mógł napisać Satoshi Nakamoto

19 września 1999 w korespondencji Cypherpunk anonimowy użytkownik opublikował post nt. pieniądza elektronicznego. Cointelegraph twierdzi, że niektórzy członkowie społeczności uważają, że mógł to napisać Satoshi Nakamoto.

Nie wiemy na pewno, czy Satoshi Nakamoto był użytkownikiem forum, ale z pewnością był zaznajomiony z ideami, które się tam znajdowały. Wiele z tych pomysłów stanowiło podstawę tego, co Nakamoto ostatecznie sfinalizował w Bitcoinie.

Na liście mailingowej znajdowały się osoby, które były blisko Satoshiego podczas powstawania bitcoina. Byli to dr Adam Beck, Wei Day oraz Hal Finney i Nick Szabo.

Anonimowy autor podkreślił, że transakcje na pieniądzach elektronicznych powinny być nieodwracalne. Wspomniał o pewnym „oślepieniu”, prawdopodobnie odnoszącym się do podpisów opracowanych przez Davida Chauma.

Opisał również możliwe rozwiązanie problemu double spending poprzez utworzenie publicznej bazy danych. Autor stwierdził, że stabilny system płatności można zbudować na podstawie b-money i algorytmu HashCash. Technologie te są również wspomniane w white paper bitcoin.

Przypomnijmy, twórca Cardano, Charles Hoskinson, uważa, że Nakamoto można znaleźć za pomocą analizy stylometrycznej kodu bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply