LEO Token. Co musisz wiedzieć?

Token Unus Sed Leo w świecie kryptowalut znany bardziej jako LEO Token to kryptowaluta wydana przez giełdę Bitfinex.

Według wielu ekspertów rynku kryptowalut Leo Token może powtórzyć sukces Binance Coin (BNB) wydanego przez największą giełdę kryptowalut na świecie Binance. Na pierwszy rzut oka nowa kryptowaluta dla Bitfinex stanie się tym, czym Binance Coin [BNB] stał się dla Binance . Daje prawo do rabatów i używania tokenów na IEO.

Początkowa sprzedaż tokenów odbywała się w trybie zamkniętym wśród wcześniej wybranych i zatwierdzonych inwestorów. Wszystkie tokeny zostały sprzedane tylko za Tether [USDT] w wysokości 1 LEO za 1 USDT. Inwestorom z USA nie pozwolono na zakup.

UNUS SED LEO jest oparty na standardzie ERC20 firmy Ethereum [ETH] . O czym mało kto wie ma też wersję pod EOS [EOS] . Token można przenieść z jednej sieci do drugiej.

Na samym początku LEO był listingowany tylko na Bitfinex, ale w dniu dzisiejszym kryptowalutą Bitfinexa handluje się już na 10 giełdach. Zaskakującym jest, że największy 24 godzinny wolumen token ma nie na Bitfinex a na DragonEX. Wynosi on ponad 54%.

https://coinmarketcap.com/currencies/unus-sed-leo/#markets

Nazwa projektu tłumaczona jest z łaciny jako „jedyny, ale lew”. Jest to nawiązanie do opowiadania greckiego pisarza Aesopa „Świnia i Lew”. W opowiadaniu świnia chwaliła się lwicy liczbą swoich młodych. Na uwagę świni, że lwica ma tylko jedno lwiątko, ta odpowiedziała: „unus sed leo” („tylko, ale lew”). Nazwa firmy ma wskazywać na jej wysoką jakość, która zgodnie z obietnicami będzie wyróżniała się na tle innych kryptowalut.

Handlować LEO możemy już na OKEx, Gate.io, BW.com, ZB.com, BigONE, Switcheo Network, C2CX, IDEX na wspomnianym DragonEX i macierzystym Btfinex.

LEO Token stworzony został przede wszystkim by wypełnić lukę po zamrożonych środkach Bitfinexa w wielu krajach w tym Polski. Wyemitowano 1 mld sztuk tokena, który początkowo sprzedawany był po 1$. Wszystkie Tokeny wyprzedano w niecałe 10 dni i nie wpłynęło to negatywnie na rynek kryptowalut, jak to niektórzy wieścili.

Bitfinex twierdzi, że zespół 100 osób pracujących w różnych częściach świata pracował nad projektem UNUS SED LEO. Zaczęli tworzyć token na początku 2019 roku. Ale konkretne osoby stojące za rozwojem są nadal nieznane. W związku z tym wiele witryn ratingowych oznaczyło kryptowalutę jako niewiarygodną. Ukrywanie zespołu jest uważane za negatywny sygnał pod względem wiarygodności projektu.

Dynamicznie zmieniający się rynek kryptowalut z optymizmem przyjął nową kryptowalutę i po niespełna 2 miesiącach (od 20 maja 2019) znajduje się ona w TOP 15 kryptowalut pod względem kapitalizacji. Zespół deweloperów LEO nie spoczął na laurach. Zapewniono, że gdy Bitfinex odzyska zamrożone 700 mln $ wykorzysta je na wykupienie Tokena (80%).

LEO-TOKEN-POLSKA

https://www.facebook.com/groups/leo.token.polska/

h

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.