Morgan Stanley chce kupić udziały w giełdzie kryptowalut Bithumb

Morgan Stanley rozmawia z Bidentem. Bident posiada 10% udziałów w Bithumb i 34% udziałów w Bithumb Holdings.

Morgan Stanley może przejąć znaczące udziały w południowokoreańskiej giełdzie kryptowalut Bithumb. Amerykański konglomerat finansowy prowadzi rozmowy z głównym akcjonariuszem giełdy Bidentem, do którego należy ok. 10% akcji – podaje Cointelegraph, powołując się na koreańskie media.

Morgan Stanley planuje zainwestować od 300 mld KRW do 500 mld KRW (254 do 441 mln$) w Bithumb. Fakt, że konglomerat prowadzi negocjacje z Bidentem, potwierdzają od razu dwa anonimowe źródła, z których jednym jest top manager giełdy kryptowalut.

Morgan Stanley wybrał Bident do kupna udziałów w Bithumb, ponieważ firma „ma prawo negocjować preferencyjną sprzedaż przy zakupie Bithumb Holdings”. Oznacza to, że w celu sprzedaży lub przeniesienia udziałów w Bithumb Holdings należy uzyskać zgodę Bidenta.

Analityk Cointelegraph, Joseph Young, podał, że kapitalizacja rynkowa Bithumb jest obecnie wyceniana na 2 mld$.

Doniesienia o wejściu Morgan Stanley w Bithumb pojawiły się po tym, jak konglomerat ogłosił , że otworzy dostęp do funduszy bitcoin zamożnym klientom. W fundusze będą mogli inwestować klienci, których bank zarządza aktywami w wysokości co najmniej 2 mln$ oraz firmy inwestycyjne z aktywami 5 mln$.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.