Vitalik Buterin: Roadmap Ethereum do 2030 r

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował plan działania na kolejne 5-10 lat. Obejmuje nie tylko sieć Ethereum 2.0, ale także późniejsze etapy rozwoju ekosystemu.

Rozpoczynając fazę zerową głównej sieci Ethereum 2.0, obliczenia kosztów gazu, synchronizacja klientów i zasady opłat zostaną zmienione. Pozwoli to zintegrować klienta Ethereum 2.0 Light z Ethereum 1.0.

Dalsza praca systemu podlega audytowi i testom, a dopiero potem możliwe będzie połączenie tych dwóch systemów z całkowitym odrzuceniem algorytmu Proof-of-Work.

Druga i kolejne fazy są przedstawione w planie jako abstrakcyjne kroki. Zawierają punkty dotyczące implementacji kryptografii post kwantowej i zobowiązań wielomianowych, dalszego rozwoju maszyny wirtualnej Ethereum, a także implementacji funkcji opóźnienia (VDF) w celu rozwiązania problemu generowania liczb pseudolosowych w łańcuchu bloków.

Buterin podkreślił, że ten schemat był wynikiem dwóch lat badań i odzwierciedla jego własną wizję przyszłości Ethereum:

Wciąż wprowadzanych jest wiele zmian w celu zmniejszenia złożoności systemu, ale główne problemy są teraz związane z rozwojem. Z czasem udział rozwoju będzie się zwiększał. Szczegóły mogą oczywiście ulec zmianie w miarę pojawiania się nowych informacji i nowych technologii.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.