Vitalik Buterin zasugerował przeniesienie Dogecoin na PoS

Założyciel Ethereum Vitalik Buterin 2 września odpowiedział na pytania użytkowników Twittera

Jedno z pytań dotyczyło możliwości współpracy pomiędzy Ethereum i Dogecoin. Buterin wyraził nadzieję, że Dogecoin przejdzie na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake na wzór Ethereum, wykorzystując kod tego ostatniego.

Osobiście mam nadzieję, że Doge wkrótce przejdzie do PoS, być może z kodem Ethereum. Mam też nadzieję, że nie usuną rocznej emisji 5 miliardów DOGE z pomocą PoW, ale zainwestują ją w jakąś zdecentralizowaną organizację, która finansowałaby cele z korzyścią dla społeczeństwa światowego. Dobrze by pasowało do idei Dogecoina jako projektu nie chciwego”- napisał.

Ponadto Buterin mówił o jego rozważaniach związanych z uruchomieniem Ethereum:
Jednym z największych błędów Vitalika Buterina podczas pracy nad Ethereum był wybór ośmiu osób na współzałożycieli projektu. Współzałożycielami Ethereum, oprócz samego Buterina, byli: trener pokera Mihai Alice, przedsiębiorca Anthony di Iorio, programista Jeffrey Wilke, matematyk Charles Hoskinson, twórca projektu Colored Coins Amir Chetrit, dyrektor generalny SynerG Music Joseph Lubin i informatyk Gavin Wood.

W fazie uruchamiania Ethereum powstał spór między nimi o to, czy projekt powinien być prowadzony przez organizację komercyjną czy non-profit. Z powodu kontrowersji Hoskinson został wydalony z grupy, a Ethereum zostało prawie sformalizowane jako firma, ale dokument nigdy nie został podpisany.

„Ludzie są trudniejsi do koordynowania w wąskich grupach, niż się spodziewałem. Niemożliwe jest zmuszenie wszystkich do siedzenia w kręgu i wzajemnego widzenia dobrych intencji, zwłaszcza jeśli chodzi o ogromne sprzeczności w zakresie zysków”- dodał Buterin.

Innym błędem w obliczeniach podczas fazy uruchamiania, jak powiedział, było stworzenie 256-bitowej maszyny wirtualnej Ethereum, podczas gdy powinna ona być 64-bitowa w celu szybszego przetwarzania danych. Deweloper przyznał też, że gdyby nie miał do czynienia z kryptowalutami, mógłby pracować nad stworzeniem sieci społecznościowej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.