BitPay wprowadza kartę prepaid Crypto Mastercard dla klientów z USA

Bitpay, dostawca płatności blockchain, wprowadził kartę debetową, która umożliwia klientom z USA wydawanie swoich kryptowalut jako waluty fiducjarnej.

Oferta BitPay Card, umożliwia użytkownikom USA płacenie za pomocą BTC lub innych kryptowalut w sklepach i punktach akceptujących karty debetowe Mastercard na całym świecie.

Usługa, jak twierdzi firma jest pierwszą tego typu na rynku amerykańskim, umożliwia „natychmiastowe przeniesienie” do dolarów amerykańskich, zasobów z kont kryptograficznych użytkowników platformy BitPay. Poza tym usługę można również wykorzystać do zakupów online lub wypłacania gotówki z bankomatów.

BitPay twierdzi, że nie będzie pobierał żadnej opłaty za konwersję krypto-fiat, choć nie określił kosztów użytkowania karty. Użytkownicy natomiast zapłacą 2,50 USD za pobranie gotówki z bankomatu i 3% za wymianę na waluty obce.

W podobny sposób, w jaki działa normalna karta kredytowa lub debetowa, karta wykorzystuje układ EMV do płatności zbliżeniowych, zapewnia także dodatkowe zabezpieczenia.

Karta BitPay może również działać jako karta wirtualna połączona z aplikacją BitPay z obsługą bitcoin, bitcoin cash, ether, XRP i stablecoin’ów, takich jak GUSD, USDC, PAX i BUSD.

Dzienny limit obciążenia i wydatków wynosi 10 000 USD dla karty BitPay z maksymalnym saldem 25 000 USD.

Karta jest na razie dostępna w Stanach Zjednoczonych, ale już teraz poprzez stronę internetową firmy na listę oczekujących na przyszłe premiery karty mogą zapisać się użytkownicy z całej Europy.

Zródło:Coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.